Windows 11 uruchomiony na starej Lumii 950 XL

Pewien student udowodnił, że Windows 11 może działać nie tylko na komputerach, ale również na smartfonach. Uruchomił go bowiem na leciwym już modelu Lumia 950 XL.

Na początku bieżącego tygodnia Microsoft udostępnił poglądową wersję systemu Windows 11, prezentującą jego możliwości. Oczywiście od razu pojawili się eksperymentatorzy sprawdzający możliwość uruchomienia systemu na urządzeniach innych niż komputery.

Pewien student pokazał, że najnowszą platformę amerykańskiej firmy da się uruchomić na smartfonach, a konkretnie na modelu Lumia 950 XL. Był to pierwszy smartfon wyposażony w platformę Windows 10 Mobile. A także jedne z ostatnich urządzeń Microsoftu z Windowsem, wprowadzone na rynek zanim koncern zakończył wsparcie tego mobilnego systemu.

Okazało się, że nowy system całkiem nieźle dostosował się do 5,7″ wyświetlacza, ale da się zauważyć spore niedostatki mocy smartfona. Animacje wyświetlane na ekranie nie są bowiem tak płynne jak powinny być. Na poniższym wideo widać, że system działa całkiem sprawnie, choć w codziennym użytkowaniu raczej nie byłby zbyt praktyczny.

Jeśli na dnie Waszych szuflad znajduje się gdzieś smartfon z Windows Phone, to możecie sami spróbować uruchomić na nim Windows 10 lub 11. Autorzy projektu przygotowali bowiem specjalną stronę, gdzie znajdują się narzędzia, poradniki oraz dokumentacja, która to umożliwi.

Rzecz jasna musicie wiedzieć, że nie wszystko będzie działać tak jak powinno. Są pewne problemy z obsługą aparatu, szybko wyczerpuje się bateria, a połączenia czasem się zrywają. Należy to więc traktować wyłącznie jako zabawę, a nie system, z którego można korzystać na co dzień.

Windows 11

Źródło

You may also like...