Wyprzedaże na Steamie dopasują się do naszego konta

Steam, największa cyfrowa platforma dystrybucji gier komputerowych, zapowiada zmiany związane z wyprzedażami gier oferowanymi w atrakcyjnych cenach. Firma chce uwolnić nas od konieczności płacenia za tytuły, które już posiadamy.

Wyprzedaże na Steamie to często jedyna okazja, by zrobić zakupy na tej platformie, gdyż zazwyczaj ceny oferowanych tam gier, są zbyt wysokie, by opłacało się je kupować poza promocjami.Podczas wyprzedaży gry sprzedawane są często w pakietach, co rodzi pewien problem. Jeśli bowiem posiadamy konto, na którym znajduje się dużo tytułów, wówczas może się tak zdarzyć, że w kupowanym pakiecie znajdzie się tytuł, który już posiadamy. W takim wypadku gry oczywiście nie dostaniemy co sprawia, że cena bundla staje się mniej atrakcyjna.

Valve zamierza to zmienić i zapowiada nową strategię sprzedaży, w ramach której, od klientów kupujących bundle, nie będzie pobierać opłat za tytuły, które już posiadają w swej bibliotece. Na razie nie wiadomo jeszcze jak Valve zamierza przeliczać ceny gier z pakietów, ale zapewne ustali jakąś procentową wartość za każdy z tytułów, którą następnie odliczy od zapłaconej przez nas kwoty.

Zobacz najtańsze gry na pc

Pomysł jest bardzo dobry, gdyż wówczas ceny bundli dla wielu osób staną się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Źródło: Pcgamesn.comYou may also like...