Lekka wyszukiwarka Google Go dostępna dla wszystkich urządzeń z Androidem

Google wreszcie udostępniło swą lekką wyszukwiarkę Google Go wszystkim użytkownikom Androida. Aplikacja jest szybka i wyposażona w wiele przydatnych funkcji.

Po wielu miesiącach testów, wszyscy użytkownicy Androida mogą już korzystać z całkowicie nowej, lekkiej wyszukiwarki Google Go. Dostępność aplikacji była dotychczas ograniczona tylko do niektórych rynków. Od teraz mogą ją zainstalować na swych smartfonach dosłownie wszyscy i korzystać z oferowanych przez nią funkcji.

A jest ich naprawdę sporo, gdyż aplikacja powstała nie tylko po to, by zapewniać sprawne wyszukiwanie informacji. Stworzono ją przede wszystkim dla budżetowych smartfonów z niewielką ilością pamięci, które nie zawsze mają dostęp do szybkiego internetu. Aplikacja jest więc bardzo mała i waży zaledwie 7 MB, więc nawet w przypadku modeli z 8 GB pamięci flash, nie zajmie wiele miejsca.

Wyposażono ją w standardowe wyszukiwanie, wyszukiwanie głosowe, wyszukiwanie za pomocą obrazu oraz z użyciem Google Lens. Aplikacja łączy się też z wieloma innymi programami zainstalowanymi w naszym telefonie, jak YouTube, Facebook, Twitter itp.

To nie wszystkie jej możliwości. Ma także w funkcję tłumaczenia tekstu rejestrowanego obiektywem kamery, a także czytanie na głos tekstu znajdującego się na stronach, które z pewnością przyda się użytkownikom o słabym wzroku.

Jeśli chcielibyście wypróbować Google Go, to znajdziecie ją w Google Play Store. Aplikacja wymaga urządzenia z systemem Android 5.0 Lollipop lub nowszym.

Google Go

Źródło

You may also like...