Gmail sprawdzi pisownię i gramatykę. Już nigdy nie zrobimy błędu w ważnym emailu

Google wzbogaca swą flagową usługę Gmail o nowe narzędzie sprawdzające pisownię i gramatykę. System wykorzystujący SI poprawi nasze emaile, eliminując z nich błędy.

Nasze emaile piszemy często w pośpiechu i może się tak zdarzyć, że zrobimy w nich parę literówek lub błędów gramatycznych. Pół biedy jeśli piszemy wiadomość do naszego znajomego, który nie zwróci na to uwagi. Gorzej, gdy byków narobiliśmy w oficjalnej firmowej korespondencji, a wówczas możemy się najeść wstydu.

Google pomaga nam uniknąć podobnych wpadek, dlatego w zeszłym roku wprowadził w mobilnej wersji aplikacji Gmail funkcję cofnięcia emaila (https://technogadzet.pl/gmail-android-cofnie-emaila/). Program daje nam kilkusekundowe okienko pozwalające cofnąć wiadomość już po jej wysłaniu. To przydaje się jednak tylko gdy zauważymy błędy, a co w przypadku gdy ich nie dostrzegliśmy?

Google ma rozwiązanie także i tego problemu. Gmaila w wersji dla klientów pakietu G Suite otrzymał właśnie nowe narzędzie sprawdzające pisownię i gramatykę. Funkcja wykorzystująca sztuczną inteligencję sprawdzi treść naszej wiadomości, a gdy wykryje błędy, zaznaczy je, by następnie zasugerować poprawną treść.

Na razie nowa funkcja dostępna jest tylko dla użytkowników G Suite. Natomiast reszta osób otrzyma ją dopiero od 12 września. Oczywiście musimy pamiętać, że funkcja obsługuje tylko język angielski, więc nie poprawi nam błędów jeśli piszemy w innym języku. To zapewne jednak dopiero początek i być może z czasem koncern dołoży obsługę innych języków.

Gmail

Źródło

You may also like...