Brytyjczycy zapłacą więcej za Xbox Live Gold

Osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii muszą przygotować się na dużą podwyżkę abonamentu za Xbox Live Gold. Ceny subskrypcji wzrastają aż o 25 procent.

Zbliżający się Brexit niesie ze sobą wiele negatywnych skutków dla Brytyjczyków. Jednym z nich jest nieuchronny wzrost cen na wiele produktów, w tym także internetowych usług. Najbardziej odbije się to na graczach, a konkretnie na użytkownikach konsol Microsoftu, którzy więcej zapłacą za subskrypcję Xbox Live Gold.

Microsoft już rozpoczął wysyłanie do klientów emaili zwiastujących nadchodzącą podwyżkę cen abonamentu. I to podwyżkę niemałą, gdyż sięgającą maksymalnie 25 procent. Począwszy do maja, klienci najwięcej zapłacą za roczną subskrypcję, której cena wzrośnie z dotychczasowych 39,99 do aż 49,99 funtów. Miesięczny abonament zdrożeje z 6 do 7 funtów, czyli o 16,7%, natomiast cena trzymiesięcznego wzrośnie o 20 procent i zamiast 15, wyniesie 18 funtów.

Nowy cennik wejdzie w życie już 8 maja, jednak początkowo obejmie tylko nowych użytkowników. Dotychczasowi subskrybenci zapłacą więcej dopiero od 7 sierpnia, więc jest jeszcze chwilę czasu by przedłużyć abonament w dotychczasowej cenie.

Xbox Live Gold

Źródło: VG247.com

You may also like...