Xi3 Piston będzie można rozbudować

Kilka dni temu informowałem o cenie Xi3 Piston, ustalonej na tysiąc dolarów. To bardzo drogo jak na taki sprzęt. Okazuje się jednak, że będzie go można rozbudować w podobny sposób jak naszego domowego peceta.

David Politis, szef działu marketingu firmy Pistons potwierdził, że platforma będzie rozbudowywalna i modyfikowalna. Możliwe będzie również modyfikowanie i dekorowanie obudowy tego sprzętu.

Budowa Xi3 Piston jest modułowa i składa się z:
– płyty głównej;
– podstawowej płyty I/O zawierającej większość portów wyjścia oraz dysk SSD; – dodatkowej płyty I/O, na której znajdują się porty wideo, złącze zasilania oraz przycisk włączania sprzętu;
– APU, czyli procesora zintegrowanego z jednostką graficzną – jego wymiana jest możliwa, ponieważ jest wsadzony w podstawkę, a nie wlutowany;
– pamięci RAM

Politis zapewnił, że w miarę rozwoju technologii i pojawianiu się nowszych wersji portów USB, eSATA, standardów wideo itp., projektanci po prostu stworzą nowe płyty i udostępnią je do nabycia w sklepach. Do dotyczy również nowej pamięci RAM oraz APU. Nie wyklucza też, że inne firmy zechcą opracować własne płyty. Dzięki temu uzyska się standardyzację konsol oraz elastyczność pecetów w zakresie rozbudowy.

Co ciekawe firma przyznała, że mimo wysokiej ceny, otrzymano już sporo zamówień przedsprzedażowych. Ponoć było ich tak dużo, że nie ma pewności, czy uda się sprostać popytowi na sprzęt w momencie jego premiery. Mówiąc po ludzku, nie każdemu może go starczyć.

Oczywiście do takich komunikatów należy podchodzić ostrożnie, ponieważ nie muszą być prawdziwe i mogą jedynie stworzyć fałszywy obraz popularności urządzenia i skłonić konsumentów do jego zamówienia, w obawie, że nie uda im się go kupić w sklepach.

Źródło: Siliconera.com

You may also like...