Xiaomi projektuje w kolejny smartfon dla graczy. Jego premiera odbędzie się wiosną

Xiaomi pracuje nad następcą gamingowego smartfona Black Shark. Z doniesień wynika, że nowy model na sklepowe półki może trafić już tej wiosny.

Wprowadzony na rynek w kwietniu zeszłego roku Xiaomi Black Shark, może wkrótce doczekać się następcy. Na portalu Weibo pojawił się bowiem ciekawy wpis Wang Teng Thomasa, dyrektora produktu chińskiej firmy. Wang wspomina w nim o zbliżającej się premierze nowego smartfona dla graczy i zaznacza, że nastąpi ona bardzo szybko.

Nie zdradził jednak żadnych szczegółów technicznych nowego sprzętu. Nie jest to jednak pierwsza wzmianka na jego temat, więc co nieco już o nim wiemy. Wcześniejsze przecieki sugerowały bowiem obecność procesora Qualcomm Snapdragon 855 oraz 8 GB pamięci RAM. Prawdopodobnie fabrycznie będzie też oferował system Android 9.0 Pie, zapewniający mu dużą funkcjonalność.

Na razie firma zbiera pomysły i sugestie na funkcje, które miałby otrzymać nowy smartfon. Na jego ostateczną specyfikację będziemy więc musieli trochę poczekać. Nie można jednak wykluczyć, że jakieś pierwsze konkrety pojawią się już za kilka tygodni, podczas targów MWC 2019. Nie byłoby to tak dużym zaskoczeniem. Skoro poprzedni model pojawił się w sprzedaży w kwietniu, to jest spora szansa na to, że nowy również może zadebiutować w tym samym miesiącu.

Dodam, że nie będzie to pierwszy gamingowy smartfon, który będziemy mogli wkrótce kupić. W Europie ruszyła właśnie przedsprzedaż modelu Nubia Red Magic Mars.

Black Shark

Źródło: Weibo.com

You may also like...