Xiaomi zapowiada cztery nowe smartfony z matrycami 108 MP

Xiaomi potwierdza cztery nowe smartfony z matrycami 108 MP. Firma wykorzysta w swym sprzęcie sensory ISOCELL Bright HMX opracowane przez inżynierów Samsunga.

Wyścig na megapiksele w aparatach smartfonów wciąż trwa i wygląda na to, że w najbliższym czasie na pozycji lidera będzie firma Xiaomi. Chiński producent smartfonów potwierdził bowiem cztery zupełnie nowe nowe modele. Znajdzie w nich zastosowanie najnowszy sensor Samsung ISOCELL Bright HMX.

Matryca opracowana przez inżynierów koreańskiej marki posiada rozdzielczość wynoszącą aż 108 MP. Samsung wprawdzie niedawno potwierdził, że nie wykorzysta jej w swym sprzęcie co najmniej do 2021 roku, ale inni producenci nie zamierzają tak długo czekać.

Chińskie przedsiębiorstwo nie ograniczy się jednak tylko do jednego modelu, tylko pójdzie na całość i stworzy aż cztery nowe smartfony. Urządzenia mają robocze nazwy “tucana”, “draco”, “umi” oraz “cmi”. Póki co nie mamy jednak żadnych dodatkowych informacji na temat ich specyfikacji. Możliwe jednak, że będą to modele z serii Mi lub Redmi, ale to tylko spekulacje. Być może uda nam dowiedzieć się na ich temat czegoś więcej już podczas styczniowych targów CES 2020. Ewentualnie producent może pokazać je w czasie telekomunikacyjnych targów MWC 2020.

Wielką niewiadomą pozostaje też cena nowych produktów. Tak zaawansowany sensor z pewnością podniesie ostateczny koszt sprzętu, więc pojawia się pytanie czy na pewno ma to sens.

Xiaomi

Źródło

You may also like...