Xiaomi Mi Band 6 NFC zmierza na europejskie rynki

Wkrótce do europejskich sklepów trafi najnowszy smartband Xiaomi Mi Band 6 NFC. Możemy jednak spodziewać się wyższej ceny od standardowej wersji, kosztującej 154 zł.

W marcu bieżącego roku Xiaomi wprowadziło na rynek swój najnowszy smartband Mi Band 6. Teraz chiński koncern przygotowuje się do rozpoczęcia sprzedaży na rynkach europejskich jego nowszej wersji Xiaomi Mi Band 6 NFC. Produkt wyposażono w moduł NFC, który pozwoli używać go zamiast portfela, wykorzystując do płacenia za zakupy w sklepach.

Opaska jest całkiem funkcjonalnym sprzętem, wyposażonym w 1,56″ wyświetlacz AMOLED o zaokrąglonych krawędziach oraz rozdzielczości 152 x 486 pikseli. Zmierzy poziom nasycenia krwi tlenem, a także sprawdzi głębokość snu, podnosząc jakość wypoczynku. Wyposażono ją również w monitor stresu wzbogacony o ćwiczenia oddechowe, a dodatkowo śledzi 30 rodzajów aktywności fizycznej. Może monitorować koszykówkę, boks, zumbę i wiele innych, a część z nich rozpoznaje automatycznie.

Sprzęt jest naturalnie wodoszczelny do głębokości 50 m, zaś bateria wystarcza na 14 dni użytkowania. W trybie oszczędnym ten czas wydłuża się do 19 dni, natomiast magnetyczne złącze ułatwia ładowanie. Na polskim rynku ceny standardowej wersji Mi Band 6 zaczynają się od 154 zł.

Wersja może być jednak nieco droższa od standardowego modelu, gdyż za możliwość płacenia w sklepach trzeba zapłacić trochę więcej. Producent na razie nie podał ceny, ale możemy się spodziewać kwoty nieznacznie wyższej niż wspomniane 154 zł.

Nie wiemy na razie kiedy opaska trafi do europejskich sklepów. Właśnie otrzymała jednak certyfikat we Włoszech, co może sugerować, że sprzedaż rozpocznie się właśnie do tego kraju.

Mi Band 6 NFC

Źródło

You may also like...