Xiaomi Mi Pad 4 pierwszym tabletem z funkcją odblokowania twarzą

W najbliższy poniedziałek do sprzedaży trafi najnowszy tablet Xiaomi Mi Pad 4. Będzie to pierwsze tego typu urządzenie, dysponujące funkcją odblokowania twarzą.

W smartfonach funkcja odblokowania twarzą nie jest żadną nowością i posiada ją wiele modeli, wprowadzonych na rynek na przestrzeni ostatnich lat. Oprócz iPhone’a X jest to jednak traktowane tylko jako ciekawostka, gdyż nie zapewnia wystarczającego poziomu ochrony i łatwo ją oszukać. Wkrótce jednak tego typu rozwiązanie pojawi się także w tabletach, a jednym z pierwszych producentów, który je zastosuje, będzie Xiaomi.

Chińska firma już 25 czerwca wprowadzi bowiem do sprzedaży swój najnowszy model Xiaomi Mi Pad 4. Produkt zostanie wyposażony w 7,9″ ekran z matrycą IPS o proporcjach 18:9 oraz rozdzielczości 2880 x 1440 pikseli. Jego sercem jest natomiast ośmiordzeniowy Snapdragon 660 z jednostką graficzną Adreno 512. Układ współpracuje z 4/6 GB RAM oraz 64/128 GB pamięci flash, rozszerzalnej kartą microSD.

Naturalnie w tablecie nie może zabraknąć kamer. Tylna ma 13 MP sensor, dysponuje funkcją wykrywania twarzy, wspiera HDR oraz nagrywa wideo w 1080p przy 30 klatkach. Przednią wyposażono w 5 MP matrycę. Całość zasila bateria o pojemności aż 6000 mAh.

Xiaomi Mi Pad 4

Źródło: Slashgear.com

You may also like...