Xiaomi Mi TV 4S 65″ – funkcjonalny i niedrogi telewizor z Androidem

Xiaomi pokazało najnowszy telewizor Xiaomi Mi TV 4S 65″. Produkt ma 65-calowy ekran oraz system Android.

Kilka dni temu Xiaomi pokazało najnowszy telewizor Redmi Smart TV Max, który potrafi zmienić nasz salon w profesjonalne kino. Sprzęt z 98-calowym ekranem oferuje świetną jakość obrazu i nowoczesne funkcje, a to wszystko dostępne w bardzo przystępnej cenie.

Oferta chińskiej firmy obejmuje też znacznie mniejsze modele i właśnie zaprezentowała 65″ wariant Xiaomi Mi TV 4S. Dzięki wąskiej ramce otaczającej olbrzymi ekran, sprzęt prezentuje się bardzo stylowo i świetnie komponuje się z nowoczesnym wystrojem wnętrza. Wygląd to jednak nie wszystko, dlatego w smukłej obudowie upakowano szereg nowoczesnych technologii dbających o komfort użytkowania i jakość oferowanego obrazu.

Ekran 4K i systemy poprawy obrazu

Telewizor wyposażono więc w ekran 4K z HDR10+, który według producenta pokrywa 85% palety barw NTSC. Zastosowano w nim także system MEMC, który dba o to, by prezentowany obraz był idealnie płynny. Technologia eliminuje smużenie, mogące psuć przyjemność oglądania dynamicznych filmów. Zadbano też o jakość dźwięku, dlatego odbiornik ma dwa 10 W głośniki, wspierające DTS-HD oraz Dolby Audio.

Xiaomi Mi TV 4S 65"

O funkcjonalność obsługi sprzętu dba natomiast system Android 9.0 Pie, wyposażony w dostęp do Google Play Store. Możemy tam znaleźć wiele użytecznych aplikacji, zapewniających m.in., dostęp do platform streamingowych, które zainstalujemy w 16 GB pamięci. Nie jest to jednak konieczne, gdyż producent od razu zainstalował aplikacje do Netflixa, YouTube oraz Amazon Prime Video.

Możemy również streamować treści bezpośrednio z tabletu, smartfona lub laptopa, a umożliwia to wbudowany Chromecast i dwuzakresowe WiFi 2.4GHz/5GHz. Natomiast trzy porty HDMI oraz trzy porty USB, pozwolą podpiąć do sprzętu tuner satelitarny, komputer lub konsole. A także zewnętrzne dyski, z których można odtwarzać treści wideo, zdjęcia lub muzykę.

Popularne serwisy streamingowe na wyciągnięcie ręki

Do sterowania telewizorem służy pilot, który posiada wbudowany mikrofon oraz dedykowany przycisk asystenta Google Assistant. Możemy więc sterować jego funkcjami za pomocą głosu, a także wyszukiwać w ten sam sposób wybrane treści. Są też przyciski do obsługi Netflixa i Amazon Prime Video.

Xiaomi Mi TV 4S 65"

Obecność asystenta oznacza też, że telewizor może służyć jako centrum sterowania inteligentnym domem. Za pomocą komend głosowych będziemy kontrolowali ogrzewanie, oświetlenie oraz inne urządzenia.

Xiaomi Mi TV 4S 65"

Dochodzimy wreszcie do kluczowej kwestii, czyli ceny. Ile musimy zapłacić za 65″ telewizor Xiaomi Mi TV 4S? Wbrew pozorom niezbyt dużo. Odbiornik, który na europejskie rynki wejdzie już w czerwcu, wyceniono na 549 euro.

Źródło

You may also like...