Xiaomi MIX Alpha będzie najbardziej niezwykłym smartfonem na rynku

Chińska firma Xiaomi pracuje ponoć nad nowym smartfonem o bardzo nietypowej konstrukcji. Model Xiaomi MIX Alpha będzie miał bowiem ekran zawinięty na całą krawędź obudowy.

Chińscy producenci smartfonów wciąż testują nowe rozwiązania, które coraz częściej znajdują zastosowanie w ich sprzęcie. To właśnie azjatyccy producenci zapoczątkowali modę na czytniki odcisków palców wbudowane w ekrany oraz wysuwane kamery przednie. Teraz mogą zapoczątkować kolejną modę na wyświetlacze, które zawijane są całkowicie na krawędź obudowy.

Sam pomysł zakrzywionych ekranów, które zachodzą na krawędź obudowy telefonu zasadniczo nie jest nowy. Samsung stosuje go już od lat, lecz w przypadku koreańskiej marki ekran nachodzi na krawędź tylko w nieznacznym stopniu. Xiaomi jednak szykuje coś znacznie ciekawszego, mianowicie chce otoczyć panelem całą krawędź aż do tylnego panelu.

Tak twierdzi na Twitterze znane źródło przecieków Ice Universe. Na swym profilu opublikował bowiem zdjęcie promocyjne modelu Xiaomi MIX Alpha. Na załączonym zdjęciu widzimy telefon znajdujący się pośród książek. Najciekawsze jest jednak do to, że ekran w nim jest całkowicie zawinięty, przypominając grzbiety znajdującej się obok literatury. Zawinięcie jest na tyle duże, że w tym miejscu znajduje się zegarek wskazujący aktualny czas. Ice Universe twierdzi, że ekran może zachodzić nawet na tylny panel, choć poniższa grafika rzecz jasna tego nie wskazuje.

Według źródła przecieków, oficjalna prezentacja tego niezwykłego smartfona odbędzie się już 24 września. Nastąpi to w tym samym dniu, w którym chińska firma pokaże światu swój najnowszy flagowiec Xiaomi Mi 9 Pro 5G. Smartfon będzie też oferowany z 30 W bezprzewodową ładowarką.

Jeśli doniesienia źródła przecieków są prawdziwe, to Xiaomi MIX Alpha z pewnością będzie jednym z najbardziej niezwykłych smartfonów dostępnych na rynku.

Xiaomi MIX Alpha

Źródło

You may also like...