Xiaomi opatentowało dwustronny smartfon

Xiaomi ma coraz śmielsze pomysły na sprzęt mobilny. Firma właśnie opatentowała dwustronny smartfon, w którym wyświetlacz owija obudowę z obu stron.

Producentom smartfonów przestają już wystarczać urządzenia o klasycznej formie i zaczynają eksperymentować z bardziej śmiałymi pomysłami. Jedną z nowszych koncepcji jest wzbogacenie sprzętu o dodatkowe wyświetlacze, która realizowana jest na wiele różnych sposobów. Część z nich to urządzenia składane, ale niektóre firmy pozostają przy standardowej konstrukcji, wzbogacając ją o nowe elementy.

W biurze patentowym znaleziono najnowszy patent Xiaomi, prezentujący dwustronny smartfon.

dwustronny smartfon

Na poniższych renderach możecie zobaczyć pierwsze urządzenie, w którym wyświetlacz zawija się na przedni i tylny panel obudowy.

dwustronny smartfon

Wygląda to nieco jak okładka książki, a więc ekran znajduje się nie tylko po obu stronach, ale też na krawędzi.

dwustronny smartfon

Drugi patent wygląda znacznie dziwniej, gdyż tutaj wyświetlacz zawija się pionowo. Nie ma więc górnej krawędzi, gdzie standardowo znajduje się głośnik, przednia kamera oraz sensory.

dwustronny smartfon

W tylnej części obudowy widzimy jedynie otwór w którym umieszczono podwójny aparat. Przedniego aparatu oczywiście nie ma, ale skoro ekran jest po obu stronach, to do selfie może służyć główny aparat.

Na renderach nie dostrzeżemy żadnych przycisków, co może sugerować, iż byłyby to urządzenia obsługiwane wyłącznie dotykowo. Nie widać też żadnych portów, ale to akurat nie musi oznaczać, że ich nie ma.

Powyższy patent na dwustronny smartfon prezentuje się bardzo ciekawie, choć problemem może być kwestia wygody obsługi takiego sprzętu. Owinięcie obudowy ekranem z obu stron mogłoby prowadzić do przypadkowych aktywacji i niepożądanego uruchamiania aplikacji. Nie musimy się jednak tym na razie przejmować, gdyż nie ma pewności, że producent zdecyduje się stworzyć taki sprzęt.

Źródło

You may also like...