OnePlus nie planuje na razie składanego smartfona

Szef OnePlus Pete Lau potwierdził, że na razie jego firma nie ma planów wprowadzenia na rynek składanego smartfona. Jego zdaniem jest na to jeszcze zbyt wcześnie, gdyż niedoskonałość technologii może stanowić spory problem.

Samsung i Huawei pokazały, że mimo początkowych obaw, składane smartfony mogą sprzedawać się całkiem nieźle. Jak niedawno pisałem, Samsung Galaxy Fold sprzedał się dotąd w liczbie pół miliona sztuk. Całkiem nieźle radzi sobie również Huawei Mate X, który co miesiąc sprzedaje się w liczbie 100 tys. sztuk.

Inni producenci również rozważają stworzenie takich smartfonów, a niedawno pojawiły się pogłoski mówiące, że jednym z nich może być OnePlus. Parę tygodni temu firma zapowiedziała tajemnicze urządzenie o nazwie Concept One. Sądzono wówczas, że może chodzić o składany telefon.

Tymczasem dyrektor przedsiębiorstwa Pete Lau twierdzi, że jego firma nie ma takich planów. W najnowszym wywiadzie przyznał, że w najbliższej przyszłości nie powinniśmy spodziewać się składanego smartfona. Według Lau techniczne niedoskonałości wyświetlaczy sprawiają, że jest to wciąż bardzo ryzykowny pomysł. Zasugerował wprawdzie, że jego firma rozważała taką możliwość, ale nie ujawnił czy stworzono działający prototyp.

Na razie chiński producent pozostanie więc przy technologii 5G, wprowadzając kolejne modele wyposażone w nowy system łączności. Niewykluczone jednak, że za kilka lat, gdy uda się dopracować ekrany, producent zmieni zdanie na ten temat.

składanego smartfona

Źródło

You may also like...