Xiaomi stworzyło nową markę smartfonów dla fotografów

Xiaomi powołało do życia nową markę smartfonów o nazwie Mi CC. Pod tym szyldem będą oferowane urządzenia adresowane do młodzieży uwielbiającej fotografowanie.

Chińscy producenci smartfonów coraz częściej różnicują swe produkty, kierując je do określonych odbiorców. Aby jednak nie wprowadzać zamieszania w swej ofercie, tworzą oddzielne marki. W ten sposób klient od razu widzi gdzie powinien szukać sprzętu dla siebie. Jeśli naturalnie ma jasno określone potrzeby.

Mi CC to nowa marka dla młodzieży

Xiaomi ma już jedną markę o nazwie Redmi, do której zalicza modele urządzeń stworzone dla mniej wymagającej klienteli. Teraz chińska firma dorzuca do niej kolejną markę o nazwie Mi CC. Zarządzaniem nią zajmie się dopiero utworzony oddział Xiaomi x Meitu AI Beauty Lab. Sprzęt, który będzie oferowany pod jej szyldem, to flagowe modele projektowane dla młodszych odbiorców. Projektowane urządzenia mają być nastawione przede wszystkim na jakość wykonywanych zdjęć.

Pierwszymi modelami, które firma wprowadzi do sprzedaży pod nową marką, będą Xiaomi CC9 oraz CC9e. Ich specyfikacji technicznej jeszcze nie ujawniono. Wiemy jedynie tyle, że model CC9e będzie miał z tylu potrójny aparat, choć nie znamy dokładnych parametrów poszczególnych matryc. Natomiast przednia kamera ukryta w notchu, dostanie 32 MP sensor. Oczywiście możemy także oczekiwać systemów poprawiających jakość wykonywanych zdjęć, opartych na sztucznej inteligencji. Chińscy producenci od dawna stosują takie rozwiązania. Potrafią one nie tylko rozpoznać scenę i dostosować ustawienia, ale też zamaskować niedostatki urody w zdjęciach portretowych.

Nowe smartfony Xiaomi położą nacisk na zdjęcia

Xiaomi

Prezentacja wszystkich urządzeń, które producent przygotuje dla swej nowej marki, odbędzie się w momencie oficjalnej premiery Mi CC. Rozsądnym jest założenie, że nowy sprzęt będzie sprzedawany głównie na rynku chińskim, który jest docelowy dla nowej marki. Nie możemy też całkowicie wykluczyć, że jeśli marka zdobędzie dużą popularność, to pojawi się również w innych krajach. Wiele zależy od tego, czy nowe modele zainteresują konsumentów i jak duża będzie ich sprzedaż.

O tym przekonamy się jednak dopiero za jakiż czas. Natomiast wkrótce dowiemy się kiedy nowe smartfony trafią na rynek oraz w pełni poznamy ich funkcjonalność.

Xiaomi

Źródło: Blog.mi.com

You may also like...