Xiaomi wprowadza nowy klucz do elektronicznych zamków

Aqara to najnowszy produkt Xiaomi przeznaczony do firmowych elektronicznych zamków. Jest to klucz NFC umożliwiający wygodne odblokowanie drzwi i zapewniający odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Elektroniczne zamki zdobywają coraz większą popularność, znacznie ułatwiając wchodzenie do naszych domów. Mając taki sprzęt nie musimy już nosić ze sobą ciężkich i niszczących kieszenie kluczy, a wejść do domu możemy na kilka różnych sposobów. Najwygodniejszą z metod są karty NFC, które nie zajmują wiele miejsca, a przy tym zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Aqara

Taką kartę wprowadza właśnie do swej oferty firma Xiaomi. Produkt nazywa się Aquara smart card i kosztuje w przeliczeniu około 27 zł. Urządzenie o wymiarach 42 x 26 x 3,5 mm i masie 4 gramów ma wbudowany mikroprocesor EAL5+, zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa. Zastosowano w nim specjalny algorytm szyfrujący, dzięki któremu zapisanych danych nie da się w żaden sposób skopiować. Zapewnia więc poziom ochrony zbliżony do systemów chroniących usługi finansowe.

Jeżeli przypadkiem zgubimy kartę, wówczas z zamka można łatwo wykasować jej dane, co pozwoli zabezpieczyć się przed nieautoryzowanym dostępem do domu. Gdy natomiast odnajdziemy zgubę, można ją ponownie przypisać do posiadanego zamka.

Produkt współpracuje obecnie z kilkoma modelami zamków z serii Aqara N oraz P. Jedna karta obsługuje tylko jeden zamek, ale sam zamek można sparować z pięcioma różnymi kartami.

Aqara

Źródło

You may also like...