Xiaomi zapowiada przezroczystą edycję telewizora Mi TV LUX OLED

Xiaomi przygotowuje specjalną edycję telewizora Mi TV LUX. Odbiornik pojawi się w nowej wersji, która będzie całkowicie przezroczysta. Dzięki czemu całkowicie wtopi się w wystrój wnętrza naszego salonu.

Od lat scenarzyści filmów z gatunku sci-fi prezentują nam przezroczyste gadżety elektroniczne, które prezentują się bardzo nowocześnie i wyjątkowo. W rzeczywistym świecie technologia wprawdzie pozwala już na produkcję takiego sprzętu, ale producenci jakoś się do tego nie kwapią. Może powodem są koszty, a może uważają że konsumenci nie będą przekonani do takich urządzeń.

Nie wszyscy jednak tak sądzą, dlatego firma Xiaomi planuje specjalną edycję swego telewizora Mi TV LUX OLED. Sprzęt będzie wyróżniał się na tle innych odbiorników przezroczystością. Producent zapewnia, że gdy wyłączymy sprzęt, będzie on wyglądał jak stojąca w naszym salonie tafla szkła.

Gdy natomiast go włączymy, zapewni nam wysokiej jakości obraz o nasyconych kolorach. Telewizor ma bardzo wysoki statyczny kontrast wynoszący 150000: 1 oraz gamut kolorów DCI-O3 na poziomie 93%. Matryca ma 120 Hz odświeżanie i technologię 120Hz MEMC, natomiast sztuczna inteligencja MediaTeka zajmie się wyświetlaniem obrazu.

Za działanie funkcji Smart TV będzie odpowiadał firmowy system operacyjny MIUI, a dodatkowo sprzęt posiada znaną ze smartfonów funkcję Always-On Display. Dzięki temu po wyłączeniu telewizora, będzie mógł np., zmienić się w obraz znanego malarza.

Xiaomi Mi TV LUX OLED Transparent Edition na chińskim rynku pojawi się już w najbliższą niedzielę. Telewizor będzie kosztował 7200 dolarów, a więc w przeliczeniu około 27 tys. zł.

Mi TV LUX

Źródło

You may also like...