Nastolatek przekazał oszczędności matki ulubionym streamerom

Pewien nastolatek przekazał 20 tys. dolarów swemu ulubionym streamerom. Problem w tym, że były to oszczędności jego matki, która ze zrozumiałych powodów chciała je odzyskać.

Streamerzy zarabiają nie tylko na reklamach podczas realizowanych przez nich transmisji. Ich głównym źródłem dochodu są donacje, czyli wpłaty od widzów. Każdy widz może więc wesprzeć swego ulubionego streamera dowolną kwotą, w podzięce za wykonywaną przez niego pracę.

Kwoty bywają różne i choć najczęściej są niewielkie, to czasem zdarzają się naprawdę duże wpłaty idące w grube tysiące dolarów. Nie zawsze jednak wpłaty dochodzą do skutku, szczególnie jeśli fan streamera wydaje w ten sposób nie swoje pieniądze.

Taka właśnie sytuacja miała niedawno miejsce na Twitchu, gdzie pewien nastolatek postanowił przekazać ulubionym streamerom niemałe pieniądze. W dniach od 14 do 30 czerwca wpłacił im niemal 20 tys. dolarów. Nie były to jednak należące do niego fundusze, lecz oszczędności matki, którymi nie miał prawa dysponować. Gdy rodzina odkryła co się stało, ze zrozumiałych względów od razu podjęła działania zmierzające do odzyskania pieniędzy.

Niestety nie było to łatwe. Kobieta twierdzi, że Twitch całkowicie ją zignorował i próba kontaktu z serwisem oraz jego szefem, pozostała bez żadnej odpowiedzi. Co więcej, po wypełnieniu formularza online, konto syna zostało zamknięte, co spowodowało utratę wszystkich informacji o transakcjach. Innymi słowy kobieta nie miała żadnych dowodów na to, że syn bezprawnie przekazał pieniądze streamerowi.

Na szczęście do sprawy włączyła się firma Xsolla będąca partnerem Twitcha, która pomogła kobiecie odzyskać niemal całą przekazaną kwotę. Na jej konto wpłynęło 19 870,94 dolarów, czyli nieco mniej niż straciła, ale taką stratę musi już przeboleć.

Rodziciela zapewniła, że od teraz chłopak będzie bawił się grami tylko pod ścisłym nadzorem, aby przypadkiem znowu nie narobił problemów.

streamerom

Źródło

You may also like...