XPG Z1 – szybkie pamięci dla graczy

Na rynek trafią wkrótce nowe pamięci dla graczy. Moduły DDR4 XPG Z1, zostały opracowane przez firmę ADATA i stworzono je do pracy przy częstotliwości taktowania wynoszącej aż 4600 MHz.

Każdy gracz doskonale wie, że istotną rolę w wydajności całego zestawu odgrywa pamięć RAM. Im ma większą przepustowość, tym płynniej działają uruchomione gry. Obecnie standardem zaczynają powoli stawać się pamięci DDR4, które potrafią być bardzo szybkie.

Firma ADATA zaprezentowała właśnie nowe pamięci XPG Z1 DDR4. W modelu tym zastosowano 10-warstwową płytkę drukowaną z podwójną ilością miedzi oraz oryginalny aluminiowy radiator. Nowe moduły będą pracowały z taktowaniem 4600 MHz i opóźnieniami CL19-26-26-46. Napięcie zasilające zostanie podniesione z 1,2 V do 1,5 V. Prezentowany zestaw będzie składał się z dwóch kości o pojemności 8 GB każda (łącznie 16 GB).

Pamięci XPG Z1 4600 MHz zostały zaprojektowane głównie z myślą o graczach, entuzjastach sprzętu komputerowego i overclockerach. Do wykorzystania ich pełnego potencjału potrzebna będzie najnowsza platforma – Intel Z370 lub X399.

Model XPG Z1 4600 MHz zostanie zaprezentowany w styczniu podczas targów CES 2018. Pamięci zostaną zamontowane na płycie głównej MSI Z370I Gaming Pro Carbon AC. Moduły będą dostępne w sprzedaży w pierwszym kwartale 2018 roku. Ich cena nie jest jeszcze znana, ale na pewno nie będzie niska.

pamięci dla graczy

Źródło: Informacja prasowa

You may also like...