YotaPhone 3 z coraz większą szansą na premierę

Rosyjska firma YotaPhone prawdopodobnie przygotowuje kolejną generację swego niezwykłego smartfonu wyposażonego w ekran E-ink. Tak przynajmniej wynika z oficjalnego konta tej firmy dostępnego na Instagramie.

Rosjanie z pewnością nie są potęgą na rynku urządzeń mobilnych, ale kilka lat temu udało im się zaznaczyć na nim swą obecność dzięki firmie YotaPhone. Przedsiębiorstwo w 2014 roku znikło jednak ze sceny, lecz być może wkrótce ponownie powróci do gry.YotaPhone produkowało dość nietypowe smartfony wyposażone w dwa wyświetlacze. Pierwszy z nich jest standardowym ekranem głównym, natomiast na tylnym panelu znajduje się dodatkowy ekran w technologii E-tuszu, które znamy przede wszystkim z czytników ebooków.

Zaletą tego rozwiązania jest to, że dodatkowy ekran praktycznie nie zużywa energii, więc może być użyteczny do prezentacji informacji, takich jak godzina, prognoza pogody, a dodatkowo można go wykorzystywać do czytania książek. Pomysł ten został szybko podchwycony przez producentów akcesoriów, którzy zaczęli oferować etui z ekranami w e-tuszu.

Dwie pierwsze generacje YotaPhone spotkały się z ciepłym przyjęciem ze strony klientów i choć nie mogły rywalizować ze sprzętem dużych marek, to znalazły sporo nabywców.

Być może dlatego YotaPhone planuje reaktywować swą działalność i wprowadzić na rynek YotaPhone 3. Szczegóły techniczne nowego modelu nie są na razie znane, podobnie jak ewentualna data jego premiery.

Źródło: Slashgear.com

You may also like...