Yoto Player – inteligentny głośnik dla naszych dzieci

Rynek głośników wzbogacił się o kolejny produkt o nazwie Yoto Player. To inteligentny głośnik zaprojektowany z myślą o najmłodszych użytkownikach.

Na rynku inteligentnych głośników robi się coraz tłoczniej, gdyż kolejne firmy oferują własne produkty. Oprócz Google Home, czy Amazon Echo, mamy więc szereg modeli o różnym kształcie i funkcjonalności. Wyposażone w kamery, mikrofony, a często także wyświetlacze, spełniają bardzo różne zadania, od dostarczania informacji, po sterowanie domem. Mogą też zabawiać nasze dzieci i takie też zadanie ma najnowszy produkt o nazwie Yoto Player.

Inteligentny głośnik jest dziełem firmy Yoto, stworzonym we współpracy z Pentagramem. Teoretycznie powstał jako odtwarzacz muzyczny, ale dzięki fizycznym kartom NFC umieszczanym w specjalnym slocie, zyskuje dodatkowe funkcje. Znajdują się na nich piosenki, audiobooki oraz podcasty, więc dziecko może samodzielnie wybierać czego chce słuchać. Dodatkowo karty zawierają materiały edukacyjne, zachęcające do nauki poprzez zabawę, oraz nakłaniające dzieci do aktywności fizycznej.

Rodzic może podpiąć głośnik do firmowej aplikacji, by zapisać wybrane treści na czystej karcie. Może też zakupić od partnerów firmy karty zawierającą muzykę, efekty dźwiękowe, czy audiobooki. Nie wszystkie treści są płatne, gdyż producent codziennie dodaje też trochę darmowych materiałów. Jeśli natomiast wykupimy abonament w wysokości 94 dolarów rocznie, to cztery razy do roku producent dostarczy nam nowe karty.

Yoto Player do sprzedaży trafi jeszcze w tym miesiącu i będzie kosztował 107 dolarów.

Yoto Player

Źródło

You may also like...