YouTube ogranicza możliwości zarabiania

Portal YouTube zmienia zasady programu partnerskiego, znacznie je zaostrzając. Dla właścicieli wielu kanałów, oznacza to całkowity brak możliwości zarabiania na produkowanych filmach.

Mnóstwo osób posiada kanały na portalu YouTube, pozwalające zarabiać na produkcji treści. Uzyskanie większych pieniędzy z tego zajęcia już do tej pory było bardzo trudne, a teraz będzie praktycznie niemożliwe. Szczególnie dla właścicieli małych kanałów, którzy całkowicie utracą możliwość zarabiania.

Google ujawniło właśnie zmiany w polityce monetyzacji portalu YouTube, które z pewnością zmartwią wielu jego użytkowników, gdyż odbiorą im pieniądze. Od dziś do programu partnerskiego kwalifikują się tylko kanały, które mają co najmniej 1000 subskrybentów. Prócz tego, taki kanał w ciągu ostatnich 12 miesięcy musi mieć nabite 4000 godzin czasu oglądania treści. To gigantyczna zmiana w porównaniu do dotychczasowych zasad wymagających jedynie, by kanał miał 10 000 odtworzeń filmów w całej jego historii.

Od dziś zmiana obejmuje wszystkich nowych użytkowników portalu YouTube. Natomiast dotychczasowi mają czas do 20 lutego. Po tym czasie jeśli nie spełnią nowych warunków, możliwość zarabiania zostanie im wyłączona.

Google ma nadzieję, że zaostrzenie zasad pomoże wyeliminować z portalu obraźliwe treści, które do tej pory były chętnie używane do zarabiania. Niestety może to spowodować prawdziwy pogrom wśród twórców treści, gdyż dotknie większości z nich. Z oficjalnych danych wynika, że 99% kanałów jest poniżej nowego progu, zarabiając w 2017 roku mniej niż 100 dolarów. Natomiast w zeszłym miesiącu 90% z nich zarobiło poniżej 2,50 dolara.

YouTube

Źródło: Googleblog.com

You may also like...