Z HoloSuit poczujesz się jak bohater filmu Ready Player One

Kaaya Tech pracuje nad przeniesieniem do realnego świata technologii pokazanej w filmie Ready Player One. Firma tworzy bowiem kostium o nazwie HoloSuit.

Jeśli oglądaliście rewelacyjny film Ready Player One, to z pewnością pamiętacie zaprezentowany tam kostium sensoryczny, umożliwiający pełną interakcję z wirtualnym światem. Strój noszony przez głównego bohatera, pozwalał mu odczuwać wszystkie doznania podczas przebywania w świecie OASIS.

Wkrótce taka technologia stanie się dostępna także w realnym świecie, bowiem startup Kaaya Tech pracuje nad podobnym kostiumem o nazwie HoloSuit. Obecnie realizm wirtualnego świata stoi bowiem na dość małym poziomie, gdyż użytkownicy nie są w stanie odczuwać praktycznie żadnych bodźców. Nowa technologia pozwoli to zmienić, przekształcając równocześnie całe nasze ciało w rozbudowany kontroler.

Kostium posiada bowiem 36 sensorycznych punktów oraz 9 urządzeń haptycznych, pozwalających czuć sygnały z cyfrowego świata. Dzięki temu możliwe jest stworzenie wirtualnego awatara, który dodatkowo będzie powtarzał ruchy ciała użytkownika. Nie trzeba przy tym żadnych dodatkowych kontrolerów. Na razie HoloSuit jest tylko kurtką, ale wkrótce dojdą rękawice oraz spodnie, zapewniające pełniejsze doznania.

Konstruktorzy technologii zebrali już na Kickstarterze pieniądze na rozpoczęcie seryjnej produkcji kostiumu. Pojawi się on w sprzedaży już w listopadzie tego roku. Ceny są oczywiście dość wysokie, jak w przypadku każdej nowinki technologicznej. Za rękawice trzeba zapłacić 249 dolarów, za kurtkę 299 dolarów, za spodnie 399 dolarów. Jeśli natomiast chcemy cały kostium, to musimy wydać na niego 999 dolarów.

Więcej informacji na temat produktu znajdziecie na stronie Kickstartera. Tam też możecie dokonać jego zakupu.

HoloSuit

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...