Z kosiarką STIHL iMOW każdy trawnik będzie wyglądał idealnie

STIHL ujawniło europejskie ceny nowych automatycznych kosiarek z serii STIHL iMOW. Mogą zająć się trawnikami o powierzchni do 5000 m2 oraz nachyleniu 60 procent.

Za kilka miesięcy nadejdzie lato i znowu trzeba będzie zająć się trawą rosnącą na naszych posesjach. Nie jest to bynajmniej praca łatwa, ani przyjemna, ale dzięki nowinkom technologicznym można ją sobie znacznie uprościć. Na rynku dostępne są bowiem automatyczne kosiarki, które przejmą na siebie ten przykry obowiązek, zajmując się nim całkowicie samodzielnie.

STIHL iMOW zajmie się nawet dużym trawnikiem

STIHL szykuje się do europejskiej premiery najnowszych autonomicznych kosiarek z serii STIHL iMOW i właśnie ujawnił ich oficjalne ceny. Firma planuje wprowadzić na rynek łącznie sześć modeli różniących się od siebie oferowanymi funkcjami, wyposażonym w najnowszy system STIHL Disc Cut, który może ciąć kanały o szerokości 28 cm.

STIHL iMOW
Źródło: STIHL

Dzięki ultradźwiękowym sensorom, kosiarki wykrywają oraz omijają przeszkody, natomiast dedykowana aplikacja pozwala ustawić obszar i parametry koszenia. Sprzęt posiada także zintegrowane światła LED oraz wbudowane alarmy, które informują użytkownika o postępie wykonywanych prac.

Łącznie do sprzedaży wejdą trzy modele standardowe oraz trzy w wersji EVO. Te ostanie mogą działać z większą prędkością i pokonywać wzniesienia o nachyleniu do 45 procent. Do wersji EVO dostępny jest także zestaw rozszerzający jej możliwości. Ma koła o lepszej trakcji oraz dodatkowe obciążniki osi, umożliwiające pokonywanie zboczy o nachyleniu 60 procent.

Poszczególne modele przeznaczone są do różnych powierzchni. iMOW 5 poradzi sobie z trawnikiem o powierzchni do 1500 m2, iMOW 6 do 3000 m2, zaś iMOW 7 do 5000 m2. Urządzenia mają wbudowane akumulatory zapewniające długi czas pracy, zaś po ich wyczerpaniu samodzielnie powrócą do stacji dokującej celem ich naładowania. Producent wyposażył je ponadto w sensory deszczu pozwalające wstrzymać pracę celem ochrony trawnika oraz alarm antykradzieżowy.

Ceny kosiarek zaczynają się od 1999 i 2599 euro za model iMOW 5 oraz iMOW 5 Evo. Za iMOW 6 oraz iMOW 6 EVO trzeba zapłacić odpowiednio 2699 oraz 3299 euro. Z kolei iMOW 7 i 7 EVO kosztują 3799 oraz 4399 euro.

Gdybyście szukali nieco tańszych kosiarek automatycznych, to tutaj znajdziecie szeroki ich wybór. #reklama

You may also like...