Za Project Shield zapłacimy 350 dolarów

Nvidia po kilku miesiącach, które minęły od prezentacji swej pierwszej konsoli przenośnej, zdecydowała się wreszcie ujawnić ile ta zabawka będzie kosztować, oraz kiedy pojawi się na sklepowych półkach.

Data premiery nie jest zbyt odległa, ponieważ debiut Project Shield zaplanowano na czerwiec. Cena jednak to inna para kaloszy, albowiem wyniesie 350 dolarów. Jak na konsolkę obsługującą gry pod Androida, a także oferującą streaming tytułów z peceta (w tym wypadku musimy jednak posiadać co najmniej GeForce’a 650), to trochę drogo. Za nieco mniejszą kwotę można kupić bardziej funkcjonalną PS Vitę.

Obecnie system przechodzi ostateczną fazę testów i możemy być pewni, że Nvidia pochwali się sprzętem podczas czerwcowych targów E3.

System wyposażony w procesor Tegra 4, będzie oferowany z dodatkowymi akcesoriami. Pierwszym z nich jest podróżne etui z zielonymi i czarnymi akcentami, które będzie chroniło sprzęt przed uszkodzeniami. Obudowa kosztować ma dodatkowe 39,99 USD.

Drugim z akcesoriów są wymienne nakładki na górną część obudowy dostępne w różnych wersjach. Każda kosztować ma 19,99 USD, a będą dostępne m.in. w fortepianowej czerni, lub z fakturą przypominającą włókno węglowe.

Sprzęt zapowiada się interesująco, ale 350 USD za konsolę, oraz nie wiadomo jeszcze ile za gry nie zachęcają do zakupu. Z drugiej strony Tegra 4 może spisywać się całkiem dobrze, a możliwość grania w produkcje z peceta (za pomocą streamingu), może być fajną opcją.

Źródło: Nvidia.com

You may also like...