Zdalnie sterowane autko z ciekawą funkcją

Samochody sterowane radiem to fajna zabawka dla dziecka, przynajmniej dopóki nie wpadnie na pomysł, by przyładować nim w ścianę i uszkodzić lub zniszczyć cenny gadżet. Firma CCP opracowała więc specjalną funkcję, która temu zapobiegnie.

Producent przedstawił prototyp zdalnie sterowanego autka wyposażonego w awaryjny system hamulcowy, który automatycznie zatrzyma się przed ścianą lub inną przeszkodą. Jest to podobna technologia, która znajduje się w nowoczesnych autach, składająca się z komputera pokładowego oraz systemu sensorów, które automatycznie uruchamiają hamulce, jeśli wykryją, że pojazd zbyt mocno zbliżył się do bariery. A więc nawet jeśli w tym czasie zostanie wciśnięty gaz do dechy, samochód i tak automatycznie się zatrzyma.

Prototyp takiego autka został zaprezentowany podczas International Tokyo Toy Show. Zabawka jest naturalnie znacznie mniej zaawansowana, niż prawdziwe auto, a więc korzysta z dwóch sensorów podczerwieni zainstalowanych na zderzaku, monitorujących dystans pozostały do przeszkody znajdującej się na trasie pojazdu. Jeśli wykryją ryzyko kolizji z danym obiektem, automatycznie zatrzymają samochód.

Technologia powinna trafić na rynek jeszcze przed końcem tego roku, z czego najbardziej ucieszą się tatusiowie, którzy nie będą musieli tak często kupować nowych zabawek.

Źródło: Nikkeibp.co.jp

You may also like...