Znamy oficjalną specyfikację taniego Meizu M8c

Chińska firma Meizu, która znowu próbuje zaistnieć na polskim rynku, pokazała właśnie swój najnowszy niskobudżetowy model Meizu M8c. Smartfon pojawi się już wkrótce w Rosji, gdzie będzie oferowany w bardzo atrakcyjnej cenie.

Producenci smartfonów doskonale wiedzą, że największym zainteresowaniem konsumentów cieszą się najtańsze modele. Wprowadzają więc na rynek kolejne telefony zachęcające do zakupu bardzo atrakcyjnymi cenami, a także niezłym jak na tę klasę sprzętu wyposażeniem.

Mniej majętnych klientów może więc zainteresować najnowszy Meizu M8c, który został właśnie zaprezentowany w Rosji. Następca ubiegłorocznego modelu M5C charakteryzuje się ciekawą specyfikacją oraz niską ceną.

Na jego pokładzie znajdziemy 5,45″ ekran HD o proporcjach 18:9, chroniony przed zarysowaniem przez szkło 2.5D. Rozdzielczość nie jest może duża, ale za to spory rozmiar wyświetlacza można zaliczyć na plus. Świetnie nadaje się więc do multimediów, czy też przeglądania stron.

Jego sercem jest natomiast Snapdragon 425 współpracujący z 2 GB RAM, który wprawdzie nie jest demonem prędkości, ale nieźle radzi sobie z obsługą aplikacji. Pamięci użytkowej mamy do dyspozycji 32 GB z możliwością rozszerzenia jej kartą microSD aż do 128 GB. Slot jest jednak hybrydowy, więc w przypadku korzystania z dwóch kart SIM, musimy zapomnieć o karcie pamięci. Taka ilość pamięci flash w zupełności wystarczy jednak na wiele aplikacji, muzyki, filmów, czy zdjęć. Te ostatnie możemy natomiast wykonywać 13 MP tylnym aparatem z przysłoną f/2.2 oraz własną lampą błyskową. Przednia kamera przeznaczona do selfie i wideorozmów, ma natomiast 8 MP matrycę.

Bateria w tym modelu ma pojemność 3070 mAh, a dodatkowo możemy korzystać z technologii 4G LTE oraz Bluetooth 4.1. Pewną niedogodnością może być nieco starszy system Android 7.0 Nougat, ale w budżetowym modelu nie można mieć wszystkiego.

Meizu M8c będzie oferowany w kolorze czarnym, niebieskim, czerwonym oraz złotym. Na rosyjskim rynku będzie oferowany w cenie 9990 rubli, czyli w przeliczeniu na złotówki około 590 zł.

Meizu M8c

Meizu M8c

Źródło: Mymeizuclub.ru

You may also like...