Senator chce zablokować automatyczne odtwarzanie wideo na YouTube

Jeden amerykańskich senatorów zaproponował nową ustawę, która pomoże skończyć z automatycznym odtwarzaniem filmów na YouTube oraz innych portalach.

Nie wiem jak Wy, ale ja mam dość automatycznego odtwarzania filmów na portalach takich jak YouTube oraz innym podobnym. Zdarza się bowiem, że zapominam ściszyć głośniki i gdy chcę obejrzeć jakiś teledysk, czy śmieszne filmiki. Wówczas atakują moje uszy dźwiękiem o dużym natężeniu już po załadowaniu strony.

Problem jest poważny, gdyż portale zarabiają na reklamach pojawiających się podczas takich filmów, więc zależy im na automatycznym ich odtwarzaniu. Ten proceder może jednak ukrócić nowa ustawa, przedstawiona przez senatora Josha Hawley. Ustawa o nazwie SMART (Social Media Addiction Reduction Technology Act) ma na celu wprowadzenie całkowitego zakazu używania tej funkcji.

Jeśli nowe przepisy przejdą, to nie tylko zakażą automatycznego odtwarzania filmów publikowanych na stronach. Wprowadzą również zakaz niekończącego się wyświetlania wiadomości w mediach społecznościowych. Prócz tego portale społecznościowe będą zmuszone do zaoferowania swym użytkownikom narzędzia, które poinformuje ich ile czasu w nim spędzili.

Na razie jest to tylko propozycja nowej ustawy i nie wiadomo jeszcze czy uda się ją przegłosować. Można śmiało założyć, że firmy nie będą zadowolone z takiej zmiany. Użytkownicy jednak na pewno się ucieszą. Nie da się bowiem ukryć, że obecnie stosowana funkcja irytuje wiele osób.

YouTube

Źródło: Hawley.senate.gov

You may also like...