ZTE nubia Z18S rozwiąże problem notcha dodatkowym ekranem

Nadchodzący ZTE nubia Z18S będzie smartfonem pozbawionym przedniej kamery. Do wykonania selfie, posłuży w nim główny aparat oraz dodatkowy wyświetlacz.

Dążenie producentów smartfonów do zwiększania rozmiaru ekranu, bez zwiększania wymiarów sprzętu spowodowało pojawienie się tzw. notcha. Nie każdemu jednak podoba się taki element wyposażenia telefonu, więc niektórzy producenci starają się go wyeliminować na różne sposoby. Jedną z bardziej oryginalnych koncepcji wykorzysta model ZTE nubia Z18S.

Firma ZTE zamierza zrezygnować z montowania notcha w najnowszym smartfonie, lecz aby dało się to zrobić, należało wcześniej rozwiązać problem lokalizacji przedniej kamery. Chiński producent postanowił więc zrezygnować z montowania kamery do selfie, co pozwoli mu zamontować w telefonie ekran bez brzydkiego wcięcia. Jak w takim razie wykonać na tym sprzęcie selfie?

Producent rozwiązał ten problem w dość nietypowy sposób, mianowicie wykorzystując do tego celu główną kamerę. Zastanawiacie się zapewne w jaki sposób wykonać selfie, nie widząc własnej osoby. Otóż ta kwestia została rozwiązana poprzez zamontowanie na tylnym panelu dodatkowego wyświetlacza. Przy jego pomocy użytkownik będzie mógł odpowiednio ustawić kadr i wykonać zdjęcie.

Pomysł nie jest nowy, gdyż na rynku dostępnych jest kilka modeli posiadających dodatkowe wyświetlacze, a podobną koncepcję wykorzystuje m.in.. Meizu Pro 7. Dzięki dodatkowemu ekranowi, w tym modelu również można użyć głównego aparatu do wykonywania selfie. W przypadku ZTE nubia Z18S, dodatkowy wyświetlacz nie będzie jednak mały. Ma się bowiem rozciągać niemal na całą powierzchnię tylnego panelu, zostawiając jedynie wąski pasek dla kamery.

Rozwiązanie jest niewątpliwie bardzo oryginalne, ale oznacza zapewne znaczny wzrost ceny sprzętu. A i tak nie będzie ona niska, gdyż jest to flagowy model. Smartfon zaoferuje bowiem Snapdragona 845, 8 GB RAM oraz 256 GB pamięci flash.

ZTE nubia Z18S

Źródło: Smartplay.wang

You may also like...