Spotify Lite debiutuje w Google Play Store

W sklepie z aplikacjami dla Androida, pojawiło się Spotify Lite. Jest to odchudzona wersja aplikacji popularnego serwisu muzycznego, przeznaczona dla użytkowników z krajów rozwijających się.

Największy na rynku serwis muzyczny, wypuścił właśnie na Androida aplikację Spotify Lite,. Narzędzie nie tylko zajmuje w pamięci znacznie mniej miejsca, ale ma także nieco ograniczoną funkcjonalność.

Coraz większej firm posiadających mobilne aplikacje zapewniające dostęp do swych usług, zaczyna dostrzegać fakt, że użytkownicy smartfonów pochodzą nie tylko z krajów zachodnich. Wielu z nich mieszka w państwach rozwijających się, gdzie królują tańsze smartfony, zaś dostęp do internetu nie jest tak szybki jak w Europie czy USA. Wypuszczają więc specjalne, odchudzone wersje swych aplikacji, które zajmują mniej mniejsza w pamięci sprzętu, zaś uproszczony interfejs zapewnia płynne działanie nawet na słabszym sprzęcie.

Taką aplikację udostępnił również muzyczny serwis Spotify, a można ją znaleźć w sklepie Google Play Store. Odchudzona aplikacja w porównaniu do standardowej wersji ma mniejszy rozmiar. Zajmie więc mniej miejsca, co w przypadku budżetowych modeli posiadających niewiele pamięci, ma kluczowe znaczenie. Aktualizacje również są znacznie mniejsze, co z kolei przekłada się na mniejsze zużycie kosztownych pakietów internetowych.

Interfejs aplikacji został także mocno uproszczony, oferując przede wszystkim możliwość losowego odtwarzania utworów z sugerowanych playlist. Jest też funkcja wyszukiwania poszczególnych kawałków, artystów czy też playlist. Użytkownik nie ma za to dostępu do Spotify Connect, natomiast internetowe radio także jest w najprostszej wersji. Bardzo ciekawą funkcją aplikacji jest możliwość kontrolowania ilości pobieranych danych, przydatna zwłaszcza w przypadku osób posiadających ograniczone pakiety internetowe. Umożliwia bowiem ustalenie miesięcznego limitu transferu, po przekroczeniu którego słuchanie muzyki nie będzie możliwie. Dzięki temu użytkownik może lepiej kontrolować zużycie danych.

Aplikację znajdziecie pod tym linkiem.

Spotify Lite

Spotify Lite

Spotify Lite

Spotify Lite

Spotify Lite

Źródło: Play.google.com

You may also like...