Nokia 3.1 otrzymała aktualizację do Androida 10

Fińska firma HMD Global udostępniła właśnie Androida 10 dla modelu Nokia 3.1. Na tę chwilę można go pobrać na kilku rynkach, w tym na Ukrainie oraz Białorusi.

Parę dni temu HMD Global ujawniło swe plany dotyczące Androida 11 oraz zdradziło jakie smartfony mogą spodziewać się nowego systemu. Wprawdzie fińskie przedsiębiorstwo przygotowuje się już do dystrybucji najnowszego systemu, to kilka jej modeli nadal nie dostało jeszcze obecnej wersji Androida.

Nie oznacza to jednak, że producent planuje ich porzucić. Firma właśnie udostępniła aktualizację modelowi Nokia 3.1, którego zaprezentowano latem 2018 roku. Jest to już druga aktualizacja systemowa dla tego sprzętu, który zadebiutował wraz z Androidem 8.0 Oreo.

Jeśli posiadacie ten smartfon i już sprawdzacie czy możecie pobrać aktualizację, to uzbrójcie się w cierpliwość. Na razie firma udostępniła go jedynie w 20 krajach wśród których nie ma Polski, więc kolejne rynki muszą trochę poczekać. Zgodnie z polityką firmy, na początku aktualizację dostało około 10 procent urządzeń, zaś do 10 października powinno ją otrzymać 50 procent.

Natomiast do 12 października, Android 10 trafi na wszystkie egzemplarze tego modelu.

Nokia 3.1

Źródło

You may also like...