Pochwalił się na Twitterze łamaniem prawa. Pójdzie siedzieć na 15 lat

W dobie mediów społecznościowych, często nie zwracamy uwagi, że to co piszemy na portalach takich jak Twitter, jest ogólnodostępne. Jeśli więc publicznie przyznamy się do przestępstwa, nie powinniśmy być zaskoczeni konsekwencjami.

Nie każdy jednak rozumie tę zasadę, a do takich osób należy 18-letni Cody Hall, który może teraz spędzić za kratkami nawet 15 lat. Hall został aresztowany przez policję, ponieważ podczas przejażdżki samochodem, którym pędził ponad 130 km/h w strefie, gdzie obowiązywało ograniczenie do 60 km/h, potrącił dwoje rowerzystów. W wyniku kolizji 58-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu, a jej mąż odniósł poważne obrażenia. Nastolatek został oskarżony o bezmyślną jazdę oraz wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

Dużą rolę w schwytaniu mordercy odegrał on sam, gdyż prokuratura odkryła, że na swym Twitterze wielokrotnie chwalił się szybką jazdą, a w jednym wpisie przyznał się, że międzystanową autostradą pruł ponad 220 km/h. Co więcej, na kilka godzin przed wypadkiem napisał “Jedź szybko, umieraj młodo” i dzięki temu policji udało się zebrać dowody na łamanie prawa.

Szkoda tylko, że nie uczyniono tego zanim udało mu się zabić kobietę. Ale miejmy nadzieję, że kilkanaście lat więzienia czegoś go nauczy.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...