6 mln osób kupiło najnowszy flagowiec Huawei

W tym roku chiński koncern Huawei wprowadził na rynek ponad 200 mln smartfonów. Jednym z większych sukcesów firmy okazał się model Huawei P20. Wraz z dwoma pozostałymi członkami tej rodziny, sprzedał się już w liczbie ponad 6 mln egzemplarzy.

Huawei to obecnie jeden z największych producentów smartfonów, a jego oferta cieszy się coraz większym zainteresowaniem na całym świecie. Przykładem dużej popularności produkowanych przez chiński koncern urządzeń jest rodzina Huawei P20.

Producent poinformował właśnie, ze wszystkie modele z tej serii sprzedały się łącznie w liczbie ponad 6 mln sztuk. Należy tu nadmienić, że składa się ona z trzech urządzeń, a więc oprócz podstawowego modelu jest jeszcze nieco okrojony P20 Lite oraz flagowy P20 Pro. Warto też dodać, że wynik ten udało się osiągnąć w ciągu pierwszych trzech miesięcy od rynkowej premiery produktu. Jasno widać więc, że nowy sprzęt sprzedaje się świetnie. Dla porównania poprzedni model P10, przez cały zeszły rok sprzedał się w liczbie 3,3 mln sztuk.

Producent nie chciał jednak doprecyzować który z modeli cieszył się największym zainteresowaniem klientów. Nie wiadomo więc ile osób kupiło wersję P20 Pro, która ma najlepszy aparat na rynku według DxOMark. Jest też dość wytrzymały, co udowodnił w swym teście JerryRigEverything. A jeśli chcecie go kupić, to znajdziecie go w tych sklepach.

Ten rok jeszcze się nie skończył, a Huawei ma w planach jeszcze kilka nowych modeli. W drugiej połowie roku do sprzedaży trafi kolejny flagowiec Mate 20. Jego specyfikacja techniczna nie jest wprawdzie znana, ale przecieki sugerują, że może otrzymać niemal 7-calowy wyświetlacz. Będzie to więc bardzo duży smartfon.

Huawei P20

Źródło: Pocket-lint.com

You may also like...