Accu​Battery wydłuży czas pracy smartfona

Każdy posiadacz smartfona wie, że bateria to najsłabszy element tych urządzeń. Wyczerpuje się bardzo szybko i trzeba ją często ładować, co bywa bardzo uciążliwe, szczególnie jeśli pracujemy poza domem. W wydłużeniu czasu ich działania pomoże Accu​Battery.

Okazuje się jednak, że ładowanie baterii do końca, wcale nie jest dla niej korzystne. Dlatego powstało narzędzie o nazwie Accu​Battery, które nauczy nas jak prawidłowo ładować akumulator naszego smartfona.

Accu​Battery jest aplikacją przeznaczoną dla Androida, pełniącą funkcję monitora baterii, który wspiera także nowe i najnowsze modele smartfonów, jak chociażby Samsunga Galaxy S7 oraz Google Pixel. Narzędzie to nie tylko podaje nam na bieżąco statystyki akumulatora, ale także uczy jak prawidłowo go ładować.

Naukowe badania dowodzą bowiem, że powinno się unikać ładowania baterii do samego końca. Powoduje to bowiem dodatkowe jego obciążenie, które może skutkować szybszą redukcją jego pojemności. Innymi słowy, po pewnym czasie zamiast 100% pojemności, nasza bateria będzie mieć np. 70%.

Sony, w najnowszych modelach Xperia XZ oraz Xperia X Compact zaimplementowało więc rozwiązanie, dzięki któremu ładowanie baterii jest automatycznie wstrzymywane po dojściu do określonego poziomu.

Accu​Battery funkcjonuje na podobnej zasadzie, sugerując ładowanie baterii do maksymalnie 80%. Aplikacja poinformuje o osiągnięciu tego poziomu, aby można było odłączyć sprzęt od ładowarki. Dzięki temu otrzymujemy 500 pełnych cykli ładowania baterii, zanim pojawi się zauważalny spadek jej pojemności.

Accu​Battery możecie pobrać za darmo z Google Play Store.

Accu​Battery

Źródło: Google.com

You may also like...