Trójkołowy elektryk Afreda S6 Pro idealnym rowerem dla początkujących

Na platformie Indiegogo pojawił się bardzo interesujący rower elektryczny Afreda S6 Pro. Pojazd o ciekawej konstrukcji rozpędzi się do 35 km/h i przejedzie 60 km.

Jeśli ktoś nigdy nie jeździł na rowerze, to nie będzie wstanie tak z marszu na nim pojechać. Musi bowiem nauczyć się utrzymania równowagi, co w przypadku początkujących rowerzystów wcale nie jest takie łatwe. Tak przynajmniej było dawniej, gdyż dziś nauka jazdy na rowerze nie jest już konieczna. Wystarczy bowiem sprawić sobie elektryczny rower Afreda S6 Pro, na którym będzie śmigać nawet osoba początkująca.

Afreda S6 Pro rowerem dla początkujących

To jeden z ciekawszych projektów jednośladów, który właśnie pojawił się na platformie Indiegogo, gdzie pomysłodawcy błyskawicznie zebrali fundusze na jego produkcję. Jest to pojazd trzykołowy, jednak nieco inny od typowych trzykołowców dostępnych od lat na rynku. Zamiast z tyłu, podwójne koła znajdują się tutaj z przodu.

Specjalna konstrukcja zawieszenia umożliwia wychylenie kół aż o 40 stopni bez ryzyka wywrócenia się, co znacznie poprawia stabilność jazdy. Nie trzeba tu balansować ciałem, by utrzymać równowagę, gdyż zapewniają ją trzy koła. Ponadto zamontowane zawieszenie z 11-calową amortyzacją, gwarantuje wygodną jazdę bez względu na rodzaj powierzchni, po której się poruszamy. Producent twierdzi, że tym rowerem można zjeżdżać nawet po schodach bez ryzyka wybicia sobie zębów.

Afreda S6 Pro

Jednoślad przeznaczony na rynki europejskie dysponuje 250 W silnikiem, który generuje 35 Nm momentu obrotowego i zapewnia wspomaganie do 35 km/h. Natomiast 48 V 15.6 Ah bateria na jednym ładowaniu pozwoli pokonać dystans 60 km, zaś jej ponowne naładowanie zajmuje około cztery godziny.

Rower potrafi też błyskawicznie się zatrzymać za sprawą hydraulicznych hamulców tarczowych. Natomiast komputer rowerowy z wyświetlaczem LCD pokazuje nam aktualną moc, prędkość i przejechany dystans. Pozwala również wybrać jedno z kilku ustawień poziomu elektrycznego wspomagania.

Co ciekawe, rower którego ramę wykonano z lotniczego aluminium, jest składany. Wykonując zaledwie jeden ruch, można go w sekundę złożyć, co znacznie ułatwia jego transport. Łączna masa tego jednośladu wynosi natomiast 30 kg, a może wytrzymać imponujące obciążenie 200 kg. Rower posiada też siodełko, na którym przewieziemy dziecko.

Afreda S6 Pro

Zamówienia na Afreda S6 Pro można składać na stronie Indiegogo, a promocyjna cena wynosi 2399 euro. To kwota obowiązująca w trakcie trwania kampanii, bo po jej zakończeniu pojazd będzie kosztował 3299 euro.

Oczywiście jeśli nie potrzebujecie takiego sprzętu i poszukujecie czegoś innego, na tej stronie znajdziecie szeroki wybór modeli. Zapraszam też do polubienia naszego profilu na Facebooku.

Źródło

You may also like...