Amazon otworzył kolejny sklep bez personelu

Amerykański Amazon otworzył właśnie kolejny zautomatyzowany sklep spożywczy Amazon Go, w którym nie ma personelu. Znajduje się on w Seattle.

Najnowszy pomysł Amazonu z pewnością nie spodoba się osobom pracującym w sklepach, gdyż doprowadzi do ich zwolnień. Amerykański koncern od paru lat pracuje bowiem nad koncepcją bezobsługowych sklepów spożywczych o nazwie Amazon Go, które nie potrzebują personelu. Klient wybiera produkty z półek, a następnie wychodzi, nie zatrzymując się nawet przy kasie. Opłata za wszystkie towary, zostanie natomiast automatycznie naliczona i pobrana z jego karty kredytowej.

Jeden z takich sklepów działa już od kilku miesięcy, a teraz w Seattle został uruchomiony kolejny. Jest on jednak znacznie mniejszy niż początkowo planowano. Pierwotne założenia zakładały powierzchnię 278 m kw., ale plan został mocno zmodyfikowany. Sklep ma bowiem zaledwie 134 m kw., a prócz tego mniejszy jest także oferowany asortyment produktów.

Klienci nie znajdą w nim alkoholu, a także produktów szybko ulegających zepsuciu jak chleb czy mleko. Mniejsza powierzchnia oznacza również, że nie ma miejsca na kuchnię, w której gotuje się świeże posiłki. Są one wysyłane do klientów z innych kuchni zlokalizowanych na terenie miasta.

Amazon nie zamierza poprzestawać tylko na dwóch sklepach. Firma ma już plan uruchomienia kolejnych w Chicago oraz San Francisco. Na razie nie wiadomo jednak kiedy rozpoczną swą działalność.

Amazon Go

Źródło: Seattletimes.com

You may also like...