Amazon planuje serial na podstawie powieści Władca Pierścieni

Koncern Amazon zamierza stworzyć serial na bazie kultowej powieści Tolkiena zatytułowanej Władca Pierścieni. Amerykańska firma chce przeznaczyć na ten cel około miliarda dolarów.

Wprawdzie w usługach VoD wydaje się ostatnio dominować Netflix, to Amazon również jest na tym polu mocnym graczem. Firma Jeffa Bezosa także inwestuje w nowe produkcje, robiąc to z dużym rozmachem.

Kilka dni temu informowałem (https://technogadzet.pl/amazon-zainwestuje-1-mld-dolarow-chinska-powiesc/), że koncern planuje zainwestować miliard dolarów w ekranizację chińskiej powieści “Wspomnienie o przeszłości Ziemi”. Ściślej mówiąc chce zekranizować pierwszy jej tom zatytułowany “Problem trzech ciał”.

Teraz dowiedzieliśmy się, że firma ma jeszcze bardziej ambitny plan, gdyż przymierza się do serialowej ekranizacji Władcy Pierścieni. Zamierza zainwestować w jego produkcję co najmniej miliard dolarów. A są to koszty tylko produkcji, gdyż wcześniej wydano już 250 mln dolarów na odkupienie praw do serii od wydawcy HarperCollins oraz wytwórni New Line Cinema.

W planach jest co najmniej pięć sezonów, więc każdy z nich będzie kosztował około 200 mln dolarów. Wprawdzie nie wiadomo ile odcinków będzie w sezonie, ale jest to budżet, który pozwoli zapewnić spektakularne efekty specjalne podnoszące atrakcyjność produkcji. Dla porównania koszt produkcji jednego odcinka Gry o Tron wynosi około 15 mln dolarów.

Nie wiemy na razie kiedy serial będzie mieć swą premierę, ale fani twórczości Tolkiena z pewnością nie mogą się już go doczekać.

Władca Pierścieni

Źródło: Hollywoodreporter.com

You may also like...