Amazon pracuje nad sprzętem wykrywającym ludzkie emocje

Zespół inżynierów z Amazonu oraz Lab126, podjął się trudnego zadania. Pracuje bowiem nad sprzętem noszonym, który będzie wykrywał ludzkie emocje.

Przez lata nauczyliśmy się bardzo dobrze ukrywać nasze emocje, by nasi bliscy nie wiedzieli co obecnie czujemy. Inżynierowie Amazonu pracują jednak nad nowym sprzętem, który będzie w stanie je wykrywać. Zajmuje się tym zespół specjalistów Amazonu odpowiedzialny za cyfrowego asystenta Alexę oraz inżynierowie z Lab126.

Informacje o nowym projekcie o roboczej nazwie Dylan, wyciekły do mediów za sprawą wewnętrznych dokumentów firmy. Możemy w nich przeczytać o urządzeniu noszonym, które przy pomocy nowoczesnej technologii będzie wykrywało nasz aktualny stan emocjonalny. Sprzęt wyposażony w mikrofony będzie analizował ton naszego głosu i na jego podstawie określał w jakim jesteśmy nastroju.

Technicznych szczegółów projektu na razie nie udało nam się poznać. Nie wiemy też jak długo potrwają prace nad jego realizacją. Dokumenty sugerują jednak, że nowa technologia może w przyszłości pełnić funkcję trenera, ucząc użytkowników bardziej efektywnej komunikacji z innymi ludźmi. Samo urządzenie będzie natomiast współpracowało ze smartfonem.

Nieoficjalnie mówi się, że zbliża się już etap beta testów nowego gadżetu, co może sugerować że prace nad nim są bardzo zaawansowane. Nie wiemy jednak czy produkt będzie dostępny dla każdego, czy też przeznaczony będzie tylko dla branży medycznej.

Być może Amazon wykorzysta technologię wykrywającą ludzkie emocje również we własnych produktach. Zaimplementowanie jej do Alexy sprawiłoby, że asystent lepiej rozumiałby emocjonalny stan użytkowników.

ludzkie emocje

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...