Lipcowa poprawka Galaxy A30 lepiej chroni przed wilgocią

Galaxy A30 jest kolejnym smartfonem Samsunga, który dostał lipcową poprawkę bezpieczeństwa. Aktualizacja wprowadza lepszą ochronę przed wilgocią.

Wczoraj informowałem, że lipcową poprawkę bezpieczeństwa otrzymał Galaxy S7 oraz S7 edge. Patch dla kilkuletnich flagowców koreańskiej marki skupia się przede wszystkim na zwiększeniu poziomu ochrony obu modeli.

Teraz lipcową poprawkę bezpieczeństwa dostał również budżetowy model Galaxy A30. Aktualizacja o numerze A305FDDU2ASF3 pojawiła się najpierw w Indiach, więc jej dotarcie do pozostałych rynków zajmie trochę czasu. Użytkownicy tego modelu muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż potrwa to zapewne kilka tygodni.

Podobnie jak w przypadku wspomnianego Galaxy S7, aktualizacja dostarcza kilkanaście łatek dla mniej lub bardziej groźnych luk wykrytych w systemie Android. Zawiera również 13 poprawek dla błędów wykrytych w firmowym oprogramowaniu Samsunga, obejmujących wszystkie urządzenia z rodziny Galaxy.

Ta poprawka nie ogranicza się jednak tylko do poprawy bezpieczeństwa. Podnosi bowiem stabilność działania sprzętu, a także wprowadza zmiany w algorytmie wykrywającym wilgoć w porcie USB. Nie wiadomo dokładnie dlaczego Samsung wprowadził te zmiany, ale być może ma to coś wspólnego z problemami związanymi z działaniem tej funkcji. Użytkownicy od wielu lat zgłaszają bowiem fałszywe ostrzeżenia o wilgoci, więc producent postanowił je wyeliminować.

Jak zwykle powinniśmy pamiętać, że telefon nie zawsze poinformuje nas o oczekującej aktualizacji. Warto więc regularnie sprawdzać ręcznie w ustawieniach telefonu, czy nie można już jej pobrać.

Galaxy A30

Źródło: Sammobile.com

You may also like...