Google pozbawiło Androida 10 użytecznej funkcji

Android 10 wprowadza parę zmian i nowości, ale nie wszystkie mogą się użytkownikom podobać. Google usunęło bowiem funkcję wybudzenia telefonu dotknięciem czytnika odcisków.

W tym tygodniu wreszcie odbyła się długo wyczekiwana premiera systemu Android 10. Nową platformę udostępniono na razie smartfonom z rodziny Pixel, Essential PH-1, a także Xiaomi Redmi K20 Pro i tylko ich właściciele mogą z niej aktualnie korzystać. Reszta użytkowników, w zależności od szybkości działania producenta, będzie musiała zaczekać od paru tygodni, do zapewne kilku miesięcy.

Nowy system jak zwykle przynosi ze sobą sporo zmian, ale nie wszystkie pomysły producenta mogą się użytkownikom podobać. Okazuje się bowiem, że Google usunęło z niego jedną dość istotną i całkiem użyteczną funkcję. Firma pozbawiła oprogramowanie funkcji wybudzania telefonu za pomocą puknięcia palcem w czytnik odcisków palców.

Na oficjalnym forum użytkownicy już skarżą się na brak tej funkcji, domagając się jej powrotu. Trudno jednak powiedzieć czy amerykański koncern wysłucha tych próśb i przywróci wspomnianą opcję. Nie możemy jednak wykluczyć, że znikła na zawsze. Coraz więcej nowych smartfonów pojawiających się w sprzedaży nie posiada bowiem fizycznych skanerów linii papilarnych. Ich producenci instalują je w wyświetlaczach. W takim wypadku opcja nie miałaby już sensu. Puknięcie palcem w ekran jest bowiem standardowym sposobem wybudzenia telefonu.

Android 10

Źródło

You may also like...