Kolejna alternatywa dla Apple AirPods może być lepsza od oryginału

Huawei przygotowuje kolejną generację słuchawek FreeBuds. Model Huawei FreeBuds 3 jest bardzo ciekawą alternatywą dla Apple AirPods, która w kilku aspektach przewyższa rywala.

Apple modelem AirPods zapoczątkowało modę na niewielkie, w pełnie bezprzewodowe słuchawki zapewniające wysoki komfort użytkowania. Rywale szybko zareagowali na pojawienie się nowego sprzętu, wprowadzając własne modele. Jedną z ciekawszych propozycji jest m.in., Samsung Galaxy Buds, które zebrały wiele pochlebnych opinii od użytkowników. Wkrótce natomiast w sprzedaży pojawią się nowe słuchawki Huawei FreeBuds 3. Te mogą okazać się lepsze od sprzętu firmy z Cupertino.

Nowa generacja sprzętu z rodziny FreeBuds jest znacznie przeprojektowana w stosunku do poprzednika. Słuchawki są cieńsze i dłuższe, a ich konstrukcję opracowano w taki sposób, by wyeliminować szum wiatru. Wyposażono je także w dedykowany procesor Kirin A1, który wspiera technologię Bluetooth 5.1, dzięki czemu sprzęt potrzebuje o 50% mniej energii od słuchawek rywali.

Huawei FreeBuds 3 groźnym rywalem dla AirPodsów

Specjalna konstrukcja słuchawek zapewnia bardziej skupiony i szczegółowy dźwięk oraz pozwala podnieść skuteczność systemu redukcji hałasu. Ten ostatni jest inteligentny i użytkownik może go dopasować do indywidualnych preferencji. Pozwala to ustawić inny poziom redukcji szumów dla każdego ucha, zaś specjalny sensor wykrywa kiedy zaczynamy mówić i wówczas całkowicie blokuje dźwięki z zewnątrz. Według producenta, system zapewni krystalicznie czysty dźwięk nawet gdy poruszamy się z prędkością 20 km/h, co z pewnością docenią rowerzyści. Każdy fan jednośladów wie bowiem doskonale, że szum wiatru potrafi poważnie przeszkadzać w słuchaniu muzyki.

Słuchawki dysponują 14 mm przetwornikami z dedykowaną tubą basową. Natomiast nowy chip Kirin A1 o 30 procent zmniejszył opóźnienie w transmisji dźwięku. Minimalna wartość wynosi bowiem 190 ms, gdy tymczasem w AirPods oraz Galaxy Buds jest to odpowiednio 220 ms oraz 546 ms. W przypadku muzyki nie ma to znaczenia, ale jeśli chcemy używać tych słuchawek do grania, to mniejsze opóźnienie będzie z pewnością bardziej korzystne.

Plusem Huawei FreeBuds 3 jest także bardzo poręczny futerał, wspierający technologię SuperCharge. Pozwala to przy użyciu kabla ładować słuchawki o 100% szybciej niż nowe AirPodsy oraz o 50% w przypadku ładowania bezprzewodowego. Jeśli natomiast chodzi o baterię, to wystarczy na 4 godziny grania. Jeśli dodamy do tego energię zgromadzoną w futerale, uzyskujemy łącznie 20 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Data premiery słuchawek oraz ich cena nie są jeszcze znane. 19 września w Monachium odbędzie się jednak prezentacja modeli Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro. Być może w tym dniu producent pokaże także nowe słuchawki.

Huawei FreeBuds 3

Źródło

You may also like...