ProtonMail alternatywą dla Gmaila w smartfonach Huawei Mate 30

Huawei szuka alternatywy dla Gmaila, jeśli Huawei Mate 30 nie będzie miał dostępu do podstawowych usług Google. Aktualnie prowadzone są rozmowy z twórcami ProtonMail.

Parę tygodni temu pojawiły się informacje, które sugerowały iż Huawei Mate 30 oraz Mate 30 Pro, mogą nie mieć dostępu do kluczowych usług Google. Według Reutersa nowe smartfony wprawdzie będą miały zainstalowanego Androida, ale nie w pełni funkcjonalnego. Zabraknie w nim bowiem usług Google Play, a więc sklepu z aplikacjami, a także Google Maps, YouTube oraz Gmaila.

Premiera smartfona już blisko, więc producent musi poszukać alternatyw dla aplikacji Google, które umożliwią ich zastąpienie. Najnowsze wieści mówią, iż koncern szuka obecnie zastępstwa dla Gmaila, czyli popularnego klienta poczty elektronicznej. Ponoć Huawei chciałoby w swych przyszłych smartfonach wykorzystać szyfrowaną usługę poczty elektronicznej ProtonMail. Dyrektor firmy Andy Yen potwierdził, że istotnie prowadzone są takie rozmowy z chińskim koncernem. Nie ujawnił jednak czy producent podjął już jakąś decyzję.

ProtonMail dostępny jest aktualnie nie tylko na smartfony z Androidem oraz iOS, ale też na pecety. Jest to usługa szyfrowanej poczty w systemie end-to-end, czyli działająca podobnie jak komunikator Telegram. Klucze deszyfrujące komunikację mają tylko rozmówcy, a więc sama firma nie ma dostępu do przesyłanych wiadomości.

Aplikacja ma obecnie 17 mln użytkowników na całym świecie, więc jest dużo mniej popularna od Gmaila. Współpraca z Huawei mogłaby więc znacznie zwiększyć zainteresowanie tym produktem.

ProtonMail

Źródło

You may also like...