Android 11 debiutuje w Samsungu Galaxy A20s

Budżetowy Samsung Galaxy A20s właśnie otrzymał aktualizację do systemu Android 11. Producent udostępnił mu również interfejs One UI 3.1, zaś aktualizacja dostępna jest wraz z czerwcową poprawką bezpieczeństwa.

Za kilka miesięcy odbędzie się oficjalna premiera Androida 12, a tymczasem Samsung nadal udostępnia swym smartfonom obecną wersję platformy. Koreańska marka właśnie zaktualizowała do Androida 11 budżetowy model Galaxy A20s, który w polskich sklepach dostępny jest od 628 zł.

Wraz z nową wersją mobilnego systemu, użytkownicy tego smartfona otrzymali również najnowszą wersję interfejsu użytkownika One UI 3.1. A to nie wszystkie niespodzianki, gdyż firma dodatkowo dołożyła czerwcową poprawkę bezpieczeństwa, więc do ściągnięcia jest naprawdę sporo plików.

Android 11 dla Galaxy A20s jest drugą i ostatnią aktualizacją systemową, ponieważ jest to model budżetowy i na więcej nie może liczyć. Firma wprawdzie niedawno wydłużyła aktualizację do trzech lat, ale nowa polityka obejmuje tylko topowe urządzenia z serii Galaxy.

Interfejs One UI 3.1, wprowadza do tego modelu kilka zmian oraz usprawnień, zapewniając m.in., lepszą kontrolę prywatności. Użytkownik dzięki temu może usunąć dane lokalizacyjne ze zdjęć zanim je udostępni, a także może przyznawać aplikacjom jednorazowe uprawnienia. Dodatkowo interfejs usprawnia wykorzystanie pamięci oraz przyspiesza działanie aplikacji.

Na razie aktualizację udostępniono jedynie w Malezji, ale już wkrótce trafi ona również do innych krajów. Warto więc regularnie sprawdzać ustawienia telefonu czy nie oczekuje już na pobranie.

Galaxy A20s

Źródło

You may also like...