Android 6.0 dla smartfonów Samsunga już w lutym

Posiadacze flagowych modeli smartfonów Samsunga z rodziny Galaxy S oraz Galaxy Note, nie musza już zastanawiać się kiedy ich sprzęt dostanie Androida 6.0. Samsung opublikował właśnie mapę drogową, która podaje niezbędne informacje.

Jako pierwsze, aktualizację systemową do Androida 6.0 Marshmallow otrzymają Galaxy Note 5 oraz Galaxy S6 Edge+, w przypadku których pojawi się ona już w lutym. Nieco dłużej, bo do przełomu marca i kwietnia na nowy system muszą poczekać posiadacze Galaxy S5. Natomiast użytkownicy Galaxy S6 i S6 Edge dostaną ją na przełomie lutego i marca. Najpóźniej zostanie udostępniona użytkownikom Galaxy Note 4 oraz Galaxy Note Edge.
Zobacz najtańsze smartfony

Warto dodać, że Samsung testuje równolegle Androida 6.0 oraz 6.0.1, więc premiera nowszej wersji systemu planowana jest krótko po udostępnieniu Androida 6.0. Nie wiadomo dokładnie kiedy to będzie, ale zapewne trzeba będzie poczekać kilka tygodni. Niestety mapa drogowa nie wspomina nic o Galaxy S4 co prawdopodobnie znaczy, że ten model nie dostanie Androida 6.0, albo też nastąpi to znacznie później.

Źródło: Mobipicker.com

You may also like...

2 komentarze

  1. Wol pisze:

    Ot i cały samsung o S4 już zapomniał a szkoda bo moja wersja i9506 jest szybka szybko ale cóż smutno

  2. swirb pisze:

    Szkoda że na S4 już nie będzie 🙁