Nieoficjalny Android 8.0 Oreo dla Galaxy S7 Edge

Specjaliści z XDA przenieśli na Samsunga Galaxy S7 Edge aktualizację systemu Android 8.1 Oreo. Nie jest to aktualizacja oficjalna, lecz ROM bazujący na Oreo udostępnionym dla modelu Galaxy Note 8.

System Android 8.1 Oreo, dostępny jest już na kilku flagowcach Samsunga. Oprócz modeli Galaxy S9 i S9+, które mają go już fabrycznie, aktualizację mogą zainstalować również posiadacze Galaxy S8 oraz Galaxy Note 8.

Na razie oficjalnie aktualizacja nie jest dostępna dla innych flagowców koreańskiej marki. Ale za to można ją dostać z nieoficjalnych kanałów. Specjalistom z XDA Developers udało się bowiem przygotować ROM dla Galaxy S7 Edge, który umożliwia zainstalowanie na tym modelu Oreo. Nie jest to rzecz jasna oficjalna aktualizacja udostępniona przez Samsunga, lecz port bazujący na oprogramowaniu udostępnionym dla Galaxy Note 8. Oferuje jednak wszystkie podstawowe funkcje nowego systemu, wraz z interfejsem Samsung Experience 9.0, a także obsługę S Pen, jeśli urządzenie zostanie zrootowane.

Więcej informacji na temat opisanego ROM’u, instrukcji pozwalającej go zainstalować oraz potrzebne pliki, znajdziecie na tej stronie.

Galaxy S7 Edge

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...