LeanGP: domowy symulator motocykla

Technologia VR znacznie zwiększa realizm gier wideo. Aby jednak dodatkowo go podnieść, potrzebujemy odpowiednich narzędzi. Jednym z nich może być LeanGP, czyli domowy symulator motocykla.

Producenci akcesoriów dla graczy od lat dążą do podniesienia realizmu zabawy, szczególnie podczas wirtualnych wyścigów. Powstają więc różnego rodzaju kierownice z pedałami oraz inne gadżety, które mają nam zapewnić wrażenie, że siedzimy w prawdziwym pojeździe.

Zupełnie nowe możliwości na tym polu dostarcza technologia VR, gracz bowiem znacznie bardziej zagłębia się w wirtualny świat. Aby jednak zapewnić odpowiedni realizm doznań potrzebny jest dodatkowy sprzęt, dlatego stworzono urządzenie o nazwie LeanGP. Jest to symulator motocykla opracowany do pracy w środowisku rzeczywistości wirtualnej, który zapewniać ma wrażenie jazdy prawdziwym jednośladem.

Oczywiście nie jest to pierwszy taki symulator, gdyż istnieje kilka innych modeli. Jest to jednak pierwszy symulator oferowany w przystępnej cenie, który w dodatku można złożyć i schować, gdy nie jest potrzebny. Cała konstrukcja to szkielet motocykla z ramą, zbiornikiem oraz kierownicą. Poprzez złącze USB można go podłączyć do peceta z Windowsem, a także konsol Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

Cała konstrukcja jest w pełni personalizowana, a więc można dopasować wiele elementów wyposażenia motocykla, łącznie z manetkami, przełącznikiem biegów, czy też stopką hamulca. Dodatkowo zastosowano w niej technologię force feedback, by użytkownik miał wrażenie, że motocykl stawia prawdziwy opór, np. podczas zmiany przełożeń.

LeanGP ma być jednym z najtańszych tego typu symulatorów na rynku. PRodukt wyceniono na 899 euro i za tyle można go obecnie zamówić na Kickstarterze. Dystrybucja sprzętu rozpocznie się natomiast w czerwcu.

Trzeba jednak pamiętać, że na razie gadżet wspierany jest w pełni tylko przez jedną grę, mianowicie GPBikes. Oczywiście można go też używać z innymi tytułami, ale również funkcjonalność będzie nieco ograniczona.

LeanGP

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...