Google usprawnia funkcję Fast Pair. Parowanie ze słuchawkami będzie jeszcze szybsze

Google zapowiedziało zmiany w funkcji Fast Pair. Dzięki nim, parowanie naszego smartfona z innymi urządzeniami, stanie się wygodniejsze i znacznie szybsze.

Za sprawa technologii Bluetooth, nasze smartfony z Androidem możemy parować z różnego rodzaju sprzętem. Gama urządzeń współpracujących z telefonami jest bardzo szeroka, począwszy od bezprzewodowych głośników i słuchawek, poprzez amplitunery, inteligentne żarówki, a kończąc na zamkach do drzwi. Problem pojawia się jednak wówczas, gdy mamy sparowany smartfon z kilkoma różnymi urządzeniami. Wówczas wymaga to mało wygodnego przełączania się pomiędzy nimi.

Dlatego rok temu Google opracowało funkcję Fast Pair, dzięki której parowanie urządzeń mobilnych stało się szybsze i łatwiejsze. Niestety technologia współpracuje jedynie ze wspierającymi ją produktami. A tych na razie jest jak na lekarstwo, gdyż na rynku dostępnych jest tylko kilka wspierających ją urządzeń. Amerykański koncern zapewnia jednak, że niebawem będzie ich znacznie więcej.

To jeszcze nie wszystko. Na swym blogu firma poinformowała, że w technologii Fast Pair wprowadzono dodatkowe usprawnienia. Dzięki temu, parowanie ze sprzętem dzielącym to samo Konto Google, stanie się jeszcze prostsze. Urządzenie zapamięta bowiem nasze indywidualne ustawienia, a więc nie będziemy musieli konfigurować go za każdym razem gdy połączymy je z nowym smartfonen.

Do korzystania z tej funkcji, użytkownik musi posiadać sprzęt z Androidem w wersji co najmniej 6.0. A już w przyszłym roku zostanie wzbogacona również o wsparcie dla nowych modeli Chromebooków.

Fast Pair

Źródło: Googleblog.com

You may also like...