Aplikacja Fitbit może teraz mierzyć poziom glukozy

Fitbit wprowadziło do swej aplikacji kilka nowych funkcji, które szczególnie spodobają się diabetykom. Umożliwia bowiem mierzenie poziomu glukozy.

Cukrzyca jest chorobą wymagającą regularnego kontrolowania poziomu glukozy we krwi. Służy do tego proste urządzenie, które wymaga jednak nakłuwania palca i pobierania kropli krwi, zaś dane wyświetla na małym ekranie. Na szczęście technologia wciąż idzie do przodu i pojawiają się rozwiązania, które znacznie ułatwiają życie diabetykom.

Fitbit również wprowadza ułatwienia dla diabetyków, wzbogacając swą firmową aplikację o funkcję pomiaru poziomu glukozy. Oczywiście aplikacja samodzielnie nie może tego zrobić, gdyż fizycznie nie ma takich możliwości.

Jeżeli jednak korzystamy z systemu monitorowania OneTouch oraz aplikacji OneTouch Reveal, wówczas aplikacja Fitbit automatycznie zaimportuje dane. Na razie aplikacja współpracuje tylko z systemem OneTouch, lecz producent deklaruje że niebawem pojawi się wsparcie dla sprzętu innych marek.

Aplikacja nie tylko prezentuje poziom glukozy, ale pozwala też ustawić docelowe zakresy poziomu glukozy. Oferuje też przeglądanie tych informacji w kontekście nawyków, takich jak ilość ćwiczeń, spanie czy też jedzenie w ciągu dnia. Subskrybenci Fitbit Premium mogą natomiast sprawdzić poziom glukozy z ostatnich 30 dni (7 dni w darmowej wersji), a także udostępnić te informacje własnemu lekarzowi. A jeśli wykupią abonament Health Coach, wówczas mogą zapewnić trenerom dostęp do swych danych, aby lepiej ułożyli ćwiczenia.

Nowa funkcja aplikacji na razie dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych.

Fitbit

Źródło

You may also like...