Speedtest Video Test sprawdzi czy nasze łącze nadaje się do streamingu

Na rynku pojawiło się ciekawe narzędzie, które pozwoli sprawdzić czy nasz internet nadaje się do streamingu. Aplikacja nazywa się Speedtest Video Test i jest dziełem firmy Ookla.

Wielu użytkowników smartfonów i komputerów z pewnością doskonale zna produkty firmy Ookla, która jest twórcą narzędzia Speedtest. Dzięki niemu możemy w wiarygodny sposób sprawdzić prędkość naszego łącza internetowego i określić czy nadaje się do naszych potrzeb.

Teraz firma przygotowała kolejne narzędzie o nazwie Speedtest Video Test, które pozwoli ocenić internet pod kątem przydatności do streamingu. Streaming w ostatnich latach znacznie zyskał na popularności, gdyż pojawiło się wiele platform dostarczających w ten sposób treści swym użytkownikom. Problem w tym, że jest to usługa potrzebująca dużej przepustowości łącza internetowego, a więc nie wszędzie będzie dobrze działać.

Niestety sprawdzenie łącza pod tym kątem nie jest łatwe. Operatorzy sieciowi nie pałają szczególną miłością do tej usługi, więc traktują ją inaczej. Często obniżają jej priorytet, a niekiedy nawet ograniczają ruch. Innymi słowy, sprawdzenie łącza czy nadaje się do korzystania z takich platform jak Netflix lub Disney Plus nie jest łatwe. Trzeba bowiem testować je w zupełnie inny sposób. Nie da się symulować ruchu wideo i należy naprawdę uruchomić odtwarzanie filmów.

Ookla przygotowała więc nowe narzędzie, które pozwoli przetestować posiadane łącze pod kątem streamingu. Speedtest Video Test na razie dostępny jest tylko na iOS, ale producent zapewnia, że wkrótce udostępni także wersje dla innych platform.

Speedtest Video Test

Źródło

You may also like...