Aplikacja Google Sodar pomaga zachować dystans społeczny

Google wprowadziło do użytku aplikację Google Sodar, która pomoże uchronić się przed COVID-19. Narzędzie pozwala zachować odpowiedni dystans społeczny.

Wszyscy nadal obawiamy się zakażenia koronawirusem, więc staramy się jak tylko możemy, by je zminimalizować. Nosimy maseczki oraz rękawiczki, a przede wszystkim staramy się zachować dystans do innych osób. Odpowiednia odległość pozwala bowiem znacznie ograniczyć te ryzyko.

Zachowanie dystansu społecznego nie jest jednak takie proste, gdyż na oko trudno ocenić, czy odległość od pozostałych osób jest odpowiednia. Na szczęście z pomocą przychodzi nam nowoczesna technologia w postaci aplikacji na smartfony o nazwie Google Sodar. Produkt jest częścią inicjatywy “Eksperymenty z Google” i wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną, by określać dystans społeczny. Na ekranie smartfona prezentuje więc świat rzeczywisty z nałożonym na niego okręgiem o promieniu 2 m, który według epidemiologów jest bezpieczną odległością dającą nam ochronę. Linia pojawia się na ekranie bez względu na kierunek, w którym się udajemy.

Jak dokładnie działa wspomniana aplikacja, możecie przekonać się sami. Wystarczy jedynie odwiedzić stronę projektu, a następnie przyznać aplikacji uprawnienia do prezentowania świata w 3D. Potem trzeba tylko skierować smartfona na ziemię i możemy ruszać w miasto. Oczywiście aby aplikacja działała musimy posiadać sprzęt obsługujący technologię Google ARCore oraz WebXR w przeglądarce Chrome.

Pomysł jest interesujący, bo obecnie i tak masa osób chodzi po ulicach wpatrzona w swe smartfony, więc równie dobrze może używać Google Sodar.

Google Sodar

Źródło

You may also like...